Volkswagen ujawnił design nowego Amaroka

Volkswagen Commercial opublikował nowy teaser kolejnej generacji pick-upa Amarok. Pojazd, który zostanie opracowany we współpracy z Fordem, ma trafić na linię montażową w 2022 roku.

Volkswagen pokazał już pierwszy szkic projektowy przyszłego pickupa w marcu ubiegłego roku, ale samochód na nowym zdjęciu wygląda bliżej produkcji. Teaser pokazuje pojazd z podwójną kabiną, relingami dachowymi i dodatkową sekcją z elementami diodowymi.

Ponadto, nowy pick-up różni się od zeszłorocznego konceptu zmodyfikowanym przodem w kształcie litery X, a także obecnością chromowanej listwy zabezpieczającej w przestrzeni ładunkowej.

Wiadomości na 17 marca 2020 r. Volkswagen zapowiada kolejną generację pick-upa Amarok Wiadomości 12 września 2019 r. Szczegóły dotyczące nowego Volkswagena Amaroka zostały ujawnione

Jak już wcześniej informowaliśmy, Volkswagen Amarok drugiej generacji będzie dzielił główne podzespoły i jednostki z nowym średniej wielkości pickupem Ford Ranger. Oczekuje się, że Amarok będzie posiadał tę samą linię silników co Ranger: 2,7-litrową jednostkę benzynową twin-turbo oraz doładowanego, trzylitrowego diesla V6. Wcześniej dyrektor operacyjny niemieckiej marki Ralf Brandstätter powiedział, że firma nie ma obecnie planów stworzenia pickupa z jednostkami hybrydowymi.

Reasumując, Volkswagen AG i Ford uzgodniły na początku 2019 roku globalną współpracę, w ramach której partnerzy będą wspólnie opracowywać lekkie pojazdy użytkowe, a także SUV-y i pickupy.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz