Hyundai ujawnia pierwsze zdjęcia trzyrzędowego modelu Creta

Hyundai opublikował pierwsze szkice projektowe, które dają wyobrażenie o crossoverze Alcazar, czyli siedmiomiejscowej modyfikacji modelu Creta drugiej generacji. Oficjalna premiera nowego modelu zaplanowana jest na 6 kwietnia.

Zdjęcie: Hyundai

Samochód będzie miał nieznacznie zwiększony rozstaw osi i wydłużoną tylną część nadwozia w celu zamontowania trzeciego rzędu siedzeń. Zakłada się, że Hyundai Alcazar będzie oferowany w standardowej wersji siedmiomiejscowej, jak również z kabiną sześcioosobową. Jeden ze szkiców pokazuje właśnie taki wariant, w którym drugi rząd ma oddzielne siedzenia z podłokietnikiem pomiędzy nimi.

Zewnętrznie, nowy crossover będzie się różnił od standardowej Crety zmodyfikowanym grillem, zderzakami i wzorem kół. Jeśli chodzi o nazwę Alcazar, model zostanie nazwany na cześć średniowiecznych pałaców Hiszpanii i Portugalii, które zostały zbudowane za czasów panowania Arabów.

Gama silników trzyrzędowej modyfikacji Creta nie ulegnie zmianom. W jego skład wejdzie 1,5-litrowy silnik benzynowy o mocy 115 KM, a także diesel o tej samej pojemności i mocy. Na szczycie gamy znajdzie się 1,4-litrowa "turbo czwórka", rozwijająca moc 140 KM. Skrzynie biegów to sześciobiegowa manualna, wariator i siedmiobiegowa dwusprzęgłowa robota.

Wiadomości na 16 marca Hyundai zaprezentuje siedmiomiejscową wersję modelu Creta w kwietniu Wiadomości 13 stycznia Hyundai Creta w wersji siedmiomiejscowej będzie nosił nazwy średniowiecznych pałaców

Hyundai Alcazar został opracowany specjalnie na rynek indyjski, gdzie będzie konkurował z Tata Safari, MG Hector Plus i Mahindra XUV500. Nie wiadomo jeszcze, czy zwrotnica pojawi się w innych krajach.

Obecnie w Rosji sprzedawany jest Hyundai Creta pierwszej generacji, ale nowy crossover ma pojawić się w fabryce w Sankt Petersburgu w 2021 roku.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz