Porównywarka OC

Korzystając z dobrej porównywarki OC możemy bez konieczności żmudnego wypełniania mnóstwa formularzy poznać ofertę wielu towarzystw i wybrać tę najdogodniejszą dla siebie.

Porównywarka OC pomoże nam w wyborze dobrego i taniego ubezpieczenia bez konieczności wychodzenia z domu. Szybko skonfrontujemy oferty różnych ubezpieczycieli i wybierzemy najkorzystniejszą polisę. Często możemy również liczyć na pomoc i doświadczenie agentów, którzy podpowiedzą, na co zwracać szczególną uwagę i która oferta może okazać się najbardziej atrakcyjna właśnie dla nas.

Wybór najlepszego ubezpieczenia OC nie jest zadaniem prostym, jeżeli nie jesteśmy specjalistami w tym zakresie lub nie mamy wsparcia w postaci doświadczonego agenta. Porównywarki OC pomogą dokonać wyboru, gdyż znajdziemy tam realne ceny ubezpieczeń. Dane te pochodzą zazwyczaj z dwóch źródeł – bezpośrednio od towarzystw ubezpieczeniowych oraz liczone na podstawie obowiązujących taryf. Warto podkreślić, że dane zawarte w porównywarkach OC są systematycznie aktualizowane. Dzięki porównywarkom OC możemy zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych na polisie.

Porównywarka OC a kalkulator

Kalkulator pokaże ofertę wyłącznie jednego, wybranego przez nas towarzystwa, natomiast korzystając z porównywarki OC otrzymujemy pełen przegląd ofert dostępnych w sektorze ubezpieczeń. Trzeba jednak mieć na uwadze, że kierowanie się wyłącznie ceną produktów, jakie wskaże nam porównywarka może okazać się daleko idącym niedopatrzeniem. Zwracajmy również uwagę i sprawdzajmy, kto jest właścicielem wybranej przez nas strony.

Osoby jeszcze bardziej przezorne, wyznające zasadę: „strzeżonego Pan Bóg strzeże” mogą po dokonaniu wstępnej selekcji za pośrednictwem porównywarki, wybrane i najbardziej interesujące oferty sprawdzić raz jeszcze – tym razem posiłkując się dedykowanym kalkulatorem OC. Wówczas mamy też możliwość np. wprowadzić zmiany w wysokości udziału własnego w AC, określić sumy ubezpieczenia NNW czy też wybrać wariant Assistance. Podsumowując, wstępna selekcja przy pomocy porównywarki OC, a szczegółowa analiza – korzystając z kalkulatora.

Porównywarka OC – jak to działa?

Jeżeli korzystamy z kalkulatora ubezpieczeń OC, to po przejściu kilku kroków, możemy potwierdzić interesującą nas ofertę i zostaniemy przeniesieni bezpośrednio do opcji zakupu polisy przez Internet. Natomiast zasada działania porównywarki OC jest nieco inna – finalnie otrzymamy oferty ubezpieczeniowe różnych towarzystw, uporządkowane poprzez pryzmat ceny (od najniższej do najwyższej). Na tym etapie mamy możliwość wyboru opcji optymalnej dla nas i ewentualnego zakupu. Podkreślamy jednak, że w każdej sytuacji warto przed zakupem szczegółowo przestudiować Ogólne Warunki Ubezpieczenia interesującej nas polisy, ze szczególnym uwzględnieniem zakresu ryzyka, tzw. wyłączeń i kwestii wypłaty odszkodowania. Tym samym unikniemy rozczarowań i przysłowiowego „kupowania kota w worku”.

Komentarze

  1. Anka
    Odpowiedz

    Rzeczywiscie te kalkulatory pomagaja, 50% można włożyć miedzy bajki ale kilkadziesiąt/kilkaset złotych można oszczędzic

Dodaj komentarz