Citroen zaprezentuje w maju nowego seryjnie produkowanego crossovera

20 maja 2021 roku Citroen zaprezentuje nowego kompaktowego crossovera, który będzie sprzedawany na rynkach wschodzących. Jest to zgłaszane przez IndianAutosBlog, powołując się na własne źródło.

Na razie projekt nowego crossovera Citroena znany jest pod wewnętrznym oznaczeniem CC21. Długość samochodu nie będzie przekraczać 4 metrów, ponieważ w Indiach obowiązuje obniżona stawka podatku transportowego dla takich samochodów. Tym samym nowość będzie konkurować z Hyundaiem Venue i Kią Sonet. W gamie silnikowej crossovera znajdą się turbodoładowane silniki benzynowe o pojemności skokowej 1,0 i 1,2 litra.

Będzie on produkowany seryjnie w fabryce w Indiach, skąd samochody będą dostępne nie tylko na rynku lokalnym, ale także w innych krajach. Ceny nowego małego crossovera mają zaczynać się od 500 000 rupii (około 510 000 rubli). Resztę szczegółów poznamy bliżej premiery.

Wiadomości na 12 kwietnia Citroen prezentuje C5 X crossover sedan Wiadomości 11 lutego Citroen zmodernizował kompaktowego crossovera C3 Aircross

Ostatnią wielką premierą Citroena jest nowy flagowy model C5 X, który w swoim wyglądzie zewnętrznym łączy cechy liftbacka, sedana i crossovera. Samochód będzie dostępny zarówno z klasycznym silnikiem benzynowym, jak i z jednostką hybrydową, która łącznie daje 225 KM.

Nowy Citroen C5 X będzie dostępny w sprzedaży w Europie do końca bieżącego roku. Ceny liftbacka crossovera zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz