Alpina zamieniła BMW osiem w super-sedana o mocy 620 KM

Nowym projektem niemieckiej firmy Alpina, która specjalizuje się w głębokich modernizacjach samochodów BMW, jest własna wersja sedana serii 8 Gran Coupe. Samochód otrzymał mocniejszy silnik, a także szereg innych ulepszeń technicznych i kosmetycznych.

Zewnętrznie od standardowego modelu Alpina B8 Gran Coupe może się wyróżniać wyrazistym przednim splitterem z logo firmy oraz dzięki czarnemu dyfuzorowi i tylnemu spojlerowi. Ponadto, sedan otrzymuje specjalne 21-calowe, kute felgi aluminiowe i sportowe opony zaprojektowane specjalnie przez Pirelli oraz czterotłoczkowe hamulce Brembo.

Silnik V8 twin-turbo o pojemności 4,4 litra rozwija teraz moc 620 KM i moment obrotowy 800 Nm. Jest on znacznie mocniejszy od fabrycznego BMW M850i o mocy 530 KM, ale nieco słabszy od wariantu BMW M8 Competition o mocy 625 KM. Silnik współpracuje ze specjalnie dostosowaną ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów ZF oraz układem napędu na cztery koła.

Podrasowany silnik pozwala temu ważącemu 2,2 tony samochodowi wystartować w 3,4 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 323 km/h. Inne udoskonalenia techniczne obejmują: wzmocnione zawieszenie o zmienionej konfiguracji, ulepszony układ kierowniczy i samoblokujący mechanizm różnicowy.

Wiadomości na 19 maja 2020 r. BMW X7 od Alpiny otrzyma 621-konny silnik Frankfurt 10 września 2019 r. Supermocne kombi Alpiny zostało rozpędzone do 300km/h

Wnętrze wyposażono w kierownicę Alpina obszytą alcantarą, podświetlane progi, elementy z naturalnego drewna oraz laserowo grawerowany, kryształowy wybierak iDrive. Wyposażenie obejmuje m.in. czterostrefową klimatyzację, wentylowane fotele, wirtualną deskę rozdzielczą, kolorowy wyświetlacz projekcyjny oraz system audio Harman Kardon z 16 głośnikami.

Nowa Alpina B8 Gran Coupe jest już dostępna do zamówienia. Na przykład, w USA ceny samochodu zaczynają się od 139 900 dolarów (10,6 mln rubli).

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz