BMW ujawnia sylwetkę nowego elektrycznego sedana

BMW opublikowało teaser produkcyjnego elektrycznego sedana i4, którego oficjalna premiera odbędzie się w środę, 17 marca. Nowy model bawarskiej marki będzie konkurował z takimi modelami jak Tesla Model 3 Performance oraz niedawno zaprezentowanym Audi e-tron GT.

Zdjęcie: BMW

Na zdjęciu widać jedynie przyciemnioną sylwetkę nowego samochodu, ale możemy przypuszczać, że nie będzie się on znacznie różnił od prototypu BMW i4 Concept zaprezentowanego w marcu ubiegłego roku. Przypuszczalnie, pomimo całkowicie elektrycznego układu napędowego, produkcyjny i4 otrzyma sztuczny grill z ogromnymi "nozdrzami" w stylu BMW M3 i M4 nowej generacji.

Platforma elektryczna BMW będzie wykorzystywać jednostki i akumulatory o różnych pojemnościach i mocach. Według wstępnych danych, dostępne będą jednostki napędowe o mocy 284 i 335 KM.

Wiadomości na 3 marca 2020 r. BMW ujawnia rywala Tesli Model 3 z zasięgiem 600 km Wiadomości 16 marca Data premiery rywala BMW dla Tesli Model 3 została ujawniona

Topowy sedan jest napędzany jednostką o mocy 530 KM, która dorównuje mocy obecnych benzynowych ósemek. Taką samą moc ma na przykład podwójnie turbodoładowana, ośmiocylindrowa jednostka benzynowa o pojemności 4,4 litra, którą można znaleźć we flagowych modelach BMW, takich jak sedan serii 7 i crossover X7. Jego maksymalny zasięg wynosi około 600 kilometrów.

Seryjna produkcja nowego samochodu elektrycznego rozpocznie się w zakładzie w Monachium w trzecim kwartale 2021 roku. Do 2025 roku BMW wyprodukuje 25 całkowicie nowych "zielonych" modeli, z których dwanaście będzie miało napęd całkowicie elektryczny.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz