Chorwacki Rimac nazywa hipersamochód o mocy 2000 KM po sztormowych wiatrach

Chorwacka firma Rimac zaprezentowała produkcyjną wersję nowego elektrycznego hipersamochodu, znanego wcześniej pod wewnętrzną nazwą C_Two. Samochód, który trafi do sprzedaży, nosi nazwę Nevera.

Nazwa coupe pochodzi od śródziemnomorskiego wiatru, który wieje latem w północnej Chorwacji. Nevera charakteryzuje się gwałtownym wzrostem temperatury, spadkiem ciśnienia atmosferycznego, chmurami burzowymi i porywami wiatru.

Pierwszy koncept nowego modelu został pokazany w marcu 2018 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie i od tego czasu Chorwaci ciężko pracują nad udoskonaleniem pojazdu. Rimacowi udało się na przykład znacznie poprawić aerodynamikę produkcyjnego hipersamochodu w porównaniu z wcześniejszymi prototypami. Inżynierom udało się również uzyskać niemal idealny rozkład masy na oś - 48:52 na korzyść tyłu.

Rimac Nevera jest wyposażony w cztery silniki elektryczne, napędzające wszystkie koła. Łącznie jednostki te rozwijają moc 1914 KM i moment obrotowy 2360 Nm. Dwumiejscowy samochód jest w stanie zrobić pierwszą "setkę" w 1,97 sekundy, a przyspieszenie ze startu stojącego do 300 km/h zajmuje mu zaledwie 9,3 sekundy. Coupe pokonuje standardową ćwierć mili w 8,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 412 km/h.

Wiadomości na 13 września 2019 r. Porsche i chorwacki Rimac wyprodukują najszybszy hipersamochód świata Wiadomości 19 stycznia Chorwacki Rimac wyprzedał pierwszą partię jeszcze nie wypuszczonego na rynek hipersamochodu

Silniki są zasilane przez pakiet akumulatorów litowo-jonowych o mocy 120 kilowatogodzin. Firma zaznacza, że pełne naładowanie powinno wystarczyć na przejechanie do 550 kilometrów. Dzięki 500-kilowatowemu systemowi szybkiego ładowania, możliwe jest zwiększenie poziomu naładowania baterii od 0 do 80% w 22 minuty.

Łącznie zostanie zmontowanych 150 takich pojazdów, z których każdy będzie osobiście testowany i zatwierdzany do dostarczenia do klienta przez założyciela firmy Mate Rimaca. Ceny tego hipersamochodu zaczynają się od 2 milionów euro. Jak już wcześniej informowaliśmy, wszystkie egzemplarze Nevera zostały już wyprzedane.

Chorwacka firma Rimac została założona w 2008 roku. W chwili obecnej firma jest uważana za jednego z czołowych twórców technologii dla elektrycznych samochodów sportowych, współpracując z wieloma znaczącymi producentami samochodów, w tym Aston Martin, Hyundai, Kia, Renault i Porsche.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz