Chery wprowadzi do Rosji nowego crossovera

Chery wprowadza do Rosji nowego crossovera Tiggo 7 Pro. Sprzedaż samochodu na naszym rynku rozpocznie się w trzecim kwartale tego roku. Informują o tym służby prasowe chińskiej marki. Ceny nowości zostaną podane w późniejszym terminie.

Samochód posiada reflektory w technologii LED oraz kratkę z trójwymiarowym wzorem. We wnętrzu crossovera znajdzie się cyfrowa deska rozdzielcza, kompaktowy joystick do zmiany biegów oraz duży wyświetlacz multimedialny. Specyfikacja pojazdu jest na razie trzymana w tajemnicy.

Obecne Tiggo 7 jest sprzedawane w Rosji z turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 1,5 litra. Moc urządzenia wynosi 152 KM. Przyspieszenie do 100 km/h Tiggo 7 z tym silnikiem trwa 10,3 sekundy. Dostępny jest również 2,0-litrowy silnik atmosferyczny o mocy 122 KM. Przyspieszenie do "setki" wynosi 11,7 sekundy. Crossover ma tylko napęd na przednie koła.

Wiadomości na 30 kwietnia 2020 r. Chery podaje cenę przystępnej wersji crossovera Tiggo 8 w Rosji Wiadomości 25 maja 2020 r. Chery ogłosiło nazwę nowej marki samochodowej dla Rosji

Według Stowarzyszenia Europejskich Przedsiębiorstw (AEB), Chery sprzedał w Rosji 303 swoje pojazdy. Liczba ta jest o 34% niższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Rosjanie kupili wtedy 457 chińskich samochodów.

- Chery opowiedział o nowych produktach na rynek rosyjski

- Chery ujawniło rublową cenę nowej topowej wersji Tiggo 7

Komentarze

Dodaj komentarz