Odświeżony Volkswagen Scirocco GTS hatchback otrzyma silnik o mocy 220 KM

Odświeżony Volkswagen Scirocco GTS hatchback otrzyma silnik o mocy 220 KM Volkswagen zaprezentował unowocześnioną wersję hatchbacka Scirocco GTS. Jego publiczny debiut nastąpi podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju, który rozpocznie się w kwietniu 2015 roku.

Pod maską samochodu zamontowano doładowany silnik benzynowy o pojemności 2,0 litra. Silnik ma moc 220 koni mechanicznych. Ten sam silnik stosowany jest w Golfie VII GTI. Jednostka współpracuje z sześciostopniową manualną skrzynią biegów lub sześciostopniową zrobotyzowaną skrzynią biegów DSG. Samochód przyspiesza do pierwszej "setki" w 6,5 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 246 kilometrów na godzinę.


Nowość otrzymała również 18- i 19-calowe felgi, czerwone zaciski hamulcowe, zmodyfikowane zderzaki, nowy grill, spojler dachowy i tylny dyfuzor. Wnętrze samochodu wyposażono w sportowe fotele, kierownicę z logo GTS, nowy system informacyjno-rozrywkowy oraz panoramiczny dach.

Dla przypomnienia, "zwykła" wersja Scirocco GTS jest oferowana z silnikiem 2.0 TSI produkującym 210 koni mechanicznych w połączeniu z sześciobiegową skrzynią DSG. Wersja ta dostępna jest w czterech kolorach nadwozia - białym, czerwonym, czarnym z efektem masy perłowej oraz szarym metalicznym.


Zdjęcie: Volkswagen

Komentarze

Dodaj komentarz