Skoda zapowiada premierę przeprojektowanego modelu Kodiaq

Skoda opublikowała pierwsze zdjęcia odświeżonego crossovera Kodiaq. Według informacji prasowej czeskiej marki (dostępnej na stronie Autonews.ru), oficjalna premiera nowego produktu odbędzie się 13 kwietnia. Firma podkreśliła, że crossover przejdzie poważne zmiany w zakresie designu i części technicznych.

Sądząc po szkicach, zmodernizowany crossover otrzyma specyficzny sześciokątny grill z podwójnymi lamelami, nowe reflektory, zmodyfikowany zderzak, szerokie wloty powietrza z elementami dekoracyjnymi w kształcie litery L. Przedni układ optyczny składa się z dwóch modułów LED zamontowanych jeden nad drugim. Na zdjęciach widać również złożone reflektory w kształcie litery C oraz inne obręcze kół.

Nie pokazano jeszcze żadnych szkiców wnętrza. Edition Motor1 sugeruje, że samochód będzie wyposażony w nową cyfrową deskę rozdzielczą w stylu Octavii oraz zmodernizowany system multimedialny.

Wcześniej przedstawiciel Skody powiedział portalowi Autonews.ru, że zmodernizowany Kodiaq pojawi się w Rosji do końca tego roku. Obecny Kodiaq sprzedawany jest w Rosji w cenie 1 763 000 rubli. Topowa wersja crossovera o nazwie Laurin & Klement będzie kosztować co najmniej 3.584.000 rubli. Według danych Stowarzyszenia Europejskich Przedsiębiorców (AEB), w lutym w Rosji sprzedano 1 453 crossovery Kodiaq w porównaniu z 1 356 rok wcześniej.

Wiadomości 24 marca "Chcemy się rozwijać w Rosji". Skoda ujawnia plany na rok 2021 Wiadomości 24 marca Skoda przyznaje się do stworzenia nowego kompaktowego crossovera dla Rosji

Seryjna produkcja tego modelu odbywa się w zakładzie w Niżnym Nowogrodzie. Zakład ten produkuje również Skodę Karoq i Octavię. Linia silnikowa samochodu na naszym rynku obejmuje 1,6-litrową jednostkę benzynową o mocy 100 KM. Klientom może być również oferowana 1,4-litrowa 150-konna "turbo czwórka".

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz