Republika Czeska opracowała elektrycznego UAZ-a Huntera za 3,5 mln rubli

Czeski startup MW Motors stworzył samochód elektryczny na bazie SUV-a UAZ Hunter. Na razie firma otworzyła już zamówienia na tę nowość. Według Tesla Magazine, ceny za "zielony" SUV, zwany Spartan, zaczynają się od 39.990 euro (3.461.446 rubli). Na życzenie klient może kupić samochód z napędem zarówno na lewą, jak i prawą stronę. Czechy oferują ponadto jazdę próbną w Dobřanach.

Zewnętrznie, nowy Hunter różni się "wtyczką" zamiast tradycyjnej osłony chłodnicy, a wnętrze posiada cyfrową deskę rozdzielczą. Blokada tylnego mechanizmu różnicowego (890 euro), zabezpieczenie antykorozyjne (490 euro) i opcjonalne światła postojowe (149 euro) są dostępne za dodatkową opłatą. Dla tego pojazdu dostępny jest również pakiet Trophy (990 euro), który obejmuje wyciągarkę, bagażnik wyprawowy, drabinę, a także wzmocnione progi boczne i zderzaki.

Zwykły silnik spalinowy został zastąpiony przez AC. Ten SUV posiada pięciobiegową skrzynię biegów i napęd na wszystkie koła. Moc instalacji elektrycznej wynosi 160 koni mechanicznych. Silnik pojazdu zasilany jest z bloku akumulatorów o pojemności od 56 do 90 kilowatogodzin.

Elektryczny samochód terenowy jest o 120 kg cięższy od standardowego UAZ-a Huntera. Zasięg jazdy w wersjach podstawowych wynosi 240 kilometrów. Pojazd posiada system szybkiego ładowania, który pozwala na naładowanie 80% baterii podczas "przerwy na lunch". Prędkość maksymalna SUV-a wynosi 130 km na godzinę.

Zgodnie z założeniami konstruktorów, elektryczny samochód terenowy będzie cieszył się zainteresowaniem rolników, leśników i firm górniczych, których działalność jest bezpośrednio związana z jazdą w terenie.

W Rosji standardowy Hunter jest wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 2,7 litra. Moc silnika wynosi 135 KM i 217 Nm momentu obrotowego. Samochód terenowy jest dostępny z napędem na wszystkie koła i przełączaniem biegów w dół.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz