Tatarstan rozpoczyna masową produkcję Aurusa

Fabryka Ford Sollers w Elabudze (Republika Tatarstanu) rozpoczęła seryjną produkcję rosyjskich luksusowych samochodów Aurus, które trafią do wolnej sprzedaży. Pierwsze samochody mają zostać przekazane klientom już w czerwcu, donosi TASS.

Zdjęcie: Aurus

Początkowo niewielki montaż samochodów rządowych Aurus powstał w Moskwie w zakładach Federalnego Państwowego Przedsiębiorstwa Unitarnego "NAMI" - głównego realizatora projektu "Kortezh", który stworzył linię modeli dla najwyższych urzędników państwowych.

Program przewiduje również masową produkcję pojazdów przeznaczonych do wolnej sprzedaży. Firmy Avilon i Panavto zostały oficjalnymi dealerami Aurusa i otworzyły już markowe salony sprzedaży w Moskwie.

W chwili obecnej do kupienia są tylko sedany Aurus Senat w maksymalnej konfiguracji Individual zapewniającej najwyższy poziom wyposażenia. Na liście wyposażenia znajdują się m.in. adaptacyjny tempomat, pneumatyczne zawieszenie, elektrycznie regulowane fotele z funkcją masażu i wentylacji, czujniki światła i deszczu, wielostrefowa klimatyzacja, wyświetlacz projekcyjny, samozamykacze drzwi, a także kamery cofania.

Wiadomości 31 maja Luksusowy Aurus Senat zamieniony w karawan Wiadomości 23 kwietnia. Rozpoczęła się sprzedaż wartej ₽100milionów dolarów pancernej limuzyny Aurus

Istnieje również możliwość zamówienia opancerzonej, wydłużonej wersji luksusowego sedana z poziomem ochrony balistycznej VR10: pancerz jest w stanie ochronić pasażerów przed pociskami z karabinu Kałasznikowa, a także wytrzymuje większość pocisków przeciwpancernych i przeciwpancernych zapalających, w tym pociski z karabinu snajperskiego Dragunow (SVD). Takimi samochodami jeździ rosyjska elita polityczna, w tym prezydent Władimir Putin. Opancerzona limuzyna dla prywatnego klienta będzie kosztować co najmniej 106 900 000 rubli.

Aurus Senat wyposażony jest w jednostkę hybrydową opartą na benzynowym silniku turbo V8 o pojemności 4,4 litra, współpracującym z kompaktową jednostką elektryczną i 9-biegową automatyczną skrzynią biegów. Łączna moc tych jednostek wynosi 598 KM.

Samochody te będą sprzedawane nie tylko w Rosji, ale także np. w Azji Środkowej i na Bliskim Wschodzie. Ponadto planowane jest wprowadzenie pojazdów na rynek w Chinach i Europie Zachodniej.

W przyszłości oferta cywilna marki Aurus powinna zostać poszerzona o samochód terenowy Komendant, minivana Arsenal oraz prawdopodobnie kabriolet na bazie nowego pojazdu do parad wojskowych.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz