BMW zapowiada premierę nowego modelu

BMW przygotowuje się do rozpoczęcia produkcji "zupełnie nowego samochodu" w fabryce w Spartanberg, w Południowej Karolinie. Powiedział o tym w wywiadzie dla CNBC szef niemieckiego koncernu Oliver Zipset. Top-manager obiecał, że więcej szczegółów na temat tej nowości ujawni bliżej końca roku. Teraz z linii montażowej w fabryce w Południowej Karolinie zjeżdżają crossovery X3, X4, X5, X6 i X7.

Zdjęcie: https://www.carscoops.com/

"To nie jest następca pojazdu, to zupełnie nowy model klasy high-end na rynek globalny" - wyjaśnił Ziepse.

Według Carscoops, jest to nowy duży crossover X8. Samochód ten został już dostrzeżony przez fotografów podczas jazd testowych. Sądząc po zdjęciach, samochód otrzyma profil przypominający coupe z ukośnie ściętym tylnym słupkiem, a także duży grill i dwupiętrową optykę. Range Rover Velar, Bentley Bentayga powinny stać się konkurentami tej nowości. Audi Q8 i Lamborghini Urus

Zdjęcie: https://www.carscoops.com/

Jeśli chodzi o układy napędowe, w większości będą to układy hybrydowe. Według nieoficjalnych źródeł, topowy model X8 będzie napędzany przez 4,4-litrowy silnik benzynowy twin-turbo V8 połączony z silnikiem elektrycznym o mocy 200 KM. Łączna moc tych jednostek wyniesie 750 KM. To czyni BMW X8 M najpotężniejszym modelem produkcyjnym w historii monachijskiego producenta samochodów.

Komentarze

Dodaj komentarz