Chiński crossover stylizowany na pierwszy mikrosamochód z ZSRR: nowe zdjęcia

Chińska firma WEY (marka premium Great Wall) opublikowała nową serię teaserów nadchodzącego crossovera, którego premiera odbędzie się podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Chengdu. Jak już wcześniej informowaliśmy, głównym wyróżnikiem samochodu będzie retro-styling charakterystyczny dla samochodów kompaktowych z połowy ubiegłego wieku.

Sądząc po zdjęciach, auto będzie miało przetłoczenia na błotnikach, felgi z dużą ilością cienkich szprych, zaokrąglone przednie i tylne reflektory z elementami LED, a także imponujący prześwit.

Pierwszy teaser nowej WEY pojawił się już dzień wcześniej. Obraz pokazał ogromny grill biegnący od wypukłych błotników, tuż na których znajdują się okrągłe reflektory. Na przykład podobne konstrukcje można znaleźć w Fordzie Prefekcie, który z kolei stał się podstawą dla KIM-10-50 z 1940 roku. Model ten uważany jest za pierwszy radziecki samochód małolitrażowy produkcji radzieckiej.

Wiadomości na 25 sierpnia Chiny będą produkować crossovera w stylu pierwszego radzieckiego mikrosamochodu Artykuł z 9 lutego Dziewięć ostatnich nowości z Chin, które zaskoczyły. Zdjęcie

Od strony technicznej, crossover ma dzielić główne jednostki z innym modelem marki, Mocha. Samochód ten jest dostępny z 2,0-litrowym, 214-konnym turbodoładowanym silnikiem benzynowym, który współpracuje z 9-biegowym robotem i pomocniczym 48-woltowym rozrusznikiem-generatorem.

Komentarze

Dodaj komentarz