Dacia zapowiedziała nowe kombi bazujące na modelu Logan. Wideo

Dacia (kontrolowana przez Renault) opublikowała teaser video dla nowego kombi o nazwie Jogger. Siedmiomiejscowy samochód rodzinny (nowość będzie miała również modyfikację pięciomiejscową) zostanie zaprezentowany 3 września 2021 roku. Później, na targach motoryzacyjnych IAA Motor Show w Monachium, odbędzie się publiczny debiut.

Według Motor1, Jogger będzie bazował na modelu Logan. Już wcześniej samochód ten wpadł w oko szpiegom podczas testów drogowych. Jego design będzie przypominał sedana Logan. Kombi otrzyma relingi dachowe i elementy LED w kształcie litery Y w światłach. Nadwozie Joggera na filmie jest pomalowane na pomarańczowo.

Nie opublikowano jeszcze zdjęć wnętrza. Również dane techniczne kombi są utrzymywane w tajemnicy. Na chwilę obecną wiemy jedynie, że samochód zostanie zbudowany na platformie CMF-B.

Według nieoficjalnych danych, w gamie silnikowej znajdzie się trójcylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,0 litra i mocy 65 KM. Silnik ten współpracuje z pięciobiegowym "manualem". Ponadto klientom oferowany będzie silnik o pojemności 1,0 litra i mocy 90 koni mechanicznych. Silnik ten może współpracować z sześciobiegową manualną skrzynią biegów lub wariatorem. Ponadto samochód będzie posiadał modyfikację, która pozwoli na pracę zarówno na benzynie, jak i na gazie płynnym. Moc takiej wersji to 100 KM.

Wcześniej prezes Avtovaz (należącego do Renault) Nicolas Mor powiedział, że Renault nie zamierza wprowadzać Dacii na rynek rosyjski. W tym przypadku, top manager podkreślił, że w zakresie wykorzystania komponentów jest możliwe "szersze wykorzystanie komponentów Dacia na AvtoVAZ, jak również komponentów AvtoVAZ w zakładzie w Rumunii.

W chwili obecnej kilka modeli budżetowych jest sprzedawanych w Rosji pod marką Renault, które w Europie Zachodniej są sprzedawane pod rumuńską marką Dacia. W szczególności crossover Duster drugiej generacji, a także sedan Logan i hatchback Sandero. Ponadto, na rynku krajowym dostępna jest Lada Largus, która jest przeprojektowaną wersją kombi Dacia Logan MPV.

Komentarze

Dodaj komentarz