Bugatti rozpędza nową wersję Chirona do 440 km/h podczas testów

Bugatti kontynuuje prace nad nową wersją hipersamochodu Chiron o nazwie Super Sport. W ramach testów końcowych Francuzi rozpędzili samochód do 440 km/h, aby sprawdzić działanie kluczowych systemów przy ekstremalnie wysokich prędkościach.

Coupe zostało wyposażone w prawie 100 dodatkowych czujników, które monitorowały temperaturę zespołów, ciśnienie płynów technicznych, zachowanie układu kierowniczego, a także wiele innych parametrów.

Bugatti Chiron Super Sport zadebiutował na początku czerwca 2021 roku. Ta odmiana modelu wyróżnia się specjalnymi rozwiązaniami aerodynamicznymi, w tym wydłużoną o 25 cm rufą, zmodernizowanym dyfuzorem i specjalnymi kołami z oponami zdolnymi do osiągania prędkości do 500 km/h.

Bugatti Chiron Super Sport

Bugatti Chiron Super Sport jest napędzany przez 8,0 litrowy silnik W16 z poczwórnym turbodoładowaniem, którego moc została zwiększona z 1500 do 1600 koni mechanicznych. Silnik współpracuje z siedmiobiegowym, dwusprzęgłowym robotem. Prędkość maksymalna coupe jest elektronicznie ograniczona do 440 km/h.

Wiadomości na 9 czerwca Bugatti prezentuje nowy hipersamochód Chiron Super Sport o mocy 1600 KM Wiadomości 3 czerwca Bugatti ujawniło ostateczną wersję samochodu ₽1bn

Wyprodukowanych zostanie w sumie 9 takich samochodów, co czyni modyfikację Super Sport najrzadszą w gamie modelowej Chirona. Koszt hipersamochodu zaczyna się od 3,2 mln euro.

Bugatti Veyron: wszystko, co musisz wiedzieć o głównym hipersamochodzie XXI wieku

Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport Bugatti Chiron Super Sport

Komentarze

Dodaj komentarz