Pagani wypuszcza supersamochód o mocy 850 KM wart ponad 2,5 mln euro

Pagani zaprezentowało najbardziej ekstremalną wersję supersamochodu Huayra, nazwaną Huayra R. Nowy samochód zostanie wyprodukowany w limitowanej serii 30 egzemplarzy, a koszt każdego z nich wyniesie nie mniej niż 2,6 mln euro.

Supersamochód przeznaczony jest wyłącznie do jazdy po torze - jazda po drogach publicznych jest zabroniona. Będzie on napędzany 6,0-litrowym silnikiem V-12 Mercedes-AMG, dostrojonym przez Pagani i zespół wyścigowy HWA AG (dostawca Mercedesa w Formule 1).

Silnik w czerwonej strefie przy 9000 obr/min produkuje 850 KM i 750 Nm momentu obrotowego. Silnik współpracuje z sześciobiegową sekwencyjną skrzynią biegów bez synchronizacji.

Pagani Huayra R posiada również unikalny układ wydechowy wykonany ze specjalnego stopu żaroodpornego (Inconel) z dyszami pokrytymi ceramiką dla każdego z 12 cylindrów. Pagani twierdzi, że odtworzony dźwięk będzie przypominał fanom Formuły 1 dźwięk samochodów wyścigowych z przeszłości. Obejmuje to instalację specjalnych tłumików do wyścigów na torach, gdzie poziom hałasu jest ograniczony.

Wiadomości na 17 grudnia 2020 r. Pagani zadedykowało swój najmocniejszy samochód zespołowi akrobacyjnemu Wiadomości 19 listopada 2020 r. Nastolatek rozbija supersamochód Pagani Huayra za 3,4 mln dolarów w USA

Samochód oparty jest na ultralekkim i wytrzymałym monokoku z włókna węglowego i tytanu, dzięki czemu waży zaledwie 1050 kilogramów. Samochód posiada masywne tylne skrzydło z aktywnymi elementami, dzięki którym Pagani Huayra R jest w stanie wygenerować 1000 kg siły docisku przy prędkości 320 km/h.

Ostatni specjalny model drogowy Huayra nosi nazwę Tricolori, która jest poświęcona włoskiemu zespołowi akrobacyjnemu Frecce Tricolori ("Trójkolorowe Strzały").

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz