Chiński koncern GAC ujawnia następną generację crossovera GS8

Chiński koncern GAC opublikował pierwsze oficjalne zdjęcia flagowego crossovera GS8 drugiej generacji, którego poprzednik sprzedawany jest w Rosji. Premiera modelu ma nastąpić w najbliższym czasie.

Sercem dużego crossovera będzie nowa modułowa platforma GPMA (GAC Global Platform Modular Architecture), dzięki której długość samochodu wzrośnie z 4836 mm do 4980 mm, szerokość - z 1910 do 1950 mm, a wielkość rozstawu osi zwiększy się o 120 mm - do 2920 mm. Tak jak dotychczas, GAC GS8 będzie dostępny z trzecim rzędem siedzeń już w podstawowej konfiguracji.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, cechą wyróżniającą crossovera będzie wyrafinowana, dwupoziomowa optyka z elementami quad LED.

GAC GS8 druga generacja

Według wstępnych danych, nowy GAC GS8 będzie wyposażony w hybrydowy układ napędowy opracowany przez Toyotę. Będzie on zawierał 2,0-litrową turbodoładowaną benzynową czwórkę, silnik elektryczny i ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów firmy Aisin. Łączna moc będzie wynosić 252 KM i 390 Nm momentu obrotowego.

Artykuł z 18 grudnia 2018 r. Nowe G w Chinach: wszystko o firmie GAC, która naprawdę chce wejść do Rosji Chiny 22 czerwca 2020 r. Land Cruiser w języku chińskim. Jazda próbna GAC GS8

Chińska sprzedaż flagowego crossovera GAC GS8 nowej generacji rozpocznie się jesienią tego roku. Ceny tego modelu zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Rosja oferuje obecnie GAC GS8 pierwszej generacji, który trafił na rosyjski rynek w 2019 roku. Crossover jest dostępny z bezalternatywnym silnikiem o pojemności 2,0 litra i mocy 190 KM, współpracującym z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Pojazd jest dostępny z napędem na przednie i wszystkie koła. Ceny zaczynają się od znaku 2 098 000 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

GAC GS8 druga generacja GAC GS8 druga generacja

Komentarze

Dodaj komentarz