Chcemy się rozwijać w Rosji. Skoda ujawnia plany na rok 2021

Skoda podsumowała swój rok finansowy i odnotowała dodatni zysk operacyjny w 2020 roku pomimo pandemii koronawirusa. Firma ogłosiła to na międzynarodowej konferencji prasowej 24 marca, donosi Autonews.ru.

W ubiegłym roku firma sprzedała na całym świecie ponad 1 mln samochodów, a jej przychody ze sprzedaży wyniosły 17 mld euro, co oznacza spadek o 14% w stosunku do roku poprzedniego.

"Nasz udział w rynku w Europie wzrósł o 0,5% do 5,4%. Stworzyliśmy pierwszy pełnowartościowy samochód elektryczny Skoda Enyaq IV i nie zamierzamy na tym poprzestać. Następny samochód elektryczny będzie nieco mniejszy niż Enyaq. Do 2025 roku zaplanowaliśmy 2,5 mld inwestycji w nowe technologie. Planujemy rozwój we wszystkich regionach, w tym w Rosji. Ten rynek ma ogromny potencjał - powiedział podczas konferencji prasowej Tomas Schäfer, Prezes Zarządu Skoda Auto.

Również Schäfer przypomniał, że nowa generacja Skody Fabia jest planowana do wydania w 2021 roku, samochód był już wielokrotnie obserwowany w testach. Firma ogłosiła również wielkie plany podboju rynku chińskiego i pierwsze kroki w postaci specjalnej wersji Skody Octavii dla Chin uwzględniającej wszystkie życzenia klientów z Chin. Marka obrała tę samą strategię w Indiach, wprowadzając tam na rynek całkowicie nowego kompaktowego crossovera Kushaq.

Globalna przyszłość firmy w jej strategii do roku 2030 związana jest z pojazdami elektrycznymi i rozwojem sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych w całej Europie.

Wiadomości na 24 marca Skoda przyznaje się do produkcji nowego kompaktowego crossovera dla Rosji Wiadomości 18 marca Skoda zaprezentowała nowego crossovera

Jeśli chodzi o rynek rosyjski, Thomas Schäfer zwrócił uwagę na duży potencjał motoryzacyjny w Rosji, jednak nie zapowiedziano rozszerzenia gamy modelowej.

W Rosji w 2020 roku zmontowano 99 600 samochodów, czyli o 6,8% więcej niż rok wcześniej. Rosja okazała się jedynym rynkiem europejskim, na którym nie odnotowano spadku produkcji. Szef rosyjskiego biura Skody potwierdził, że nie ma planów rozszerzenia gamy modelowej marki w naszym kraju, a także zapowiedział, że nowa Skoda Kushaq nie pojawi się w Rosji. Firma myśli jednak o stworzeniu nowego kompaktowego crossovera, który będzie miał znaczenie w Rosji, bo tam jest popyt na takie samochody (tutaj link do pierwszej wiadomości).

Komentarze

Dodaj komentarz