Toyota ujawniła wnętrze nowej Tundry

Toyota opublikowała pierwsze zdjęcia, które dają wyobrażenie o wnętrzu nowej generacji pickupa Tundra. Przypuszczalnie premiera pojazdu odbędzie się w najbliższym czasie, a sprzedaż rozpocznie się przed końcem roku.

Główną różnicą w stosunku do modelu poprzedniej generacji będzie pojawienie się oddzielnego dużego płaskiego wyświetlacza, nieco uniesionego ponad przedni panel. Ponadto w oczy rzuca się nowa kierownica z czerwonym oznaczeniem pozycji zerowej, a także głośniki JBL umieszczone po wewnętrznej stronie podstawy przednich słupków.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny pick-upa, to sądząc po wcześniej opublikowanych zdjęciach, nowa Toyota Tundra otrzyma w pełni LED-owe reflektory z dużymi elementami świateł do jazdy dziennej, masywne zderzaki i powiększony grill.

Wiadomości na 15 czerwca Toyota zapowiada nowy silnik dla następnej generacji Tundry Wiadomości 19 maja Toyota ujawniła nowego pickupa Tundra na wideo

Wcześniej ujawniono, że Toyota Tundra trzeciej generacji otrzyma nowy silnik o nazwie iForceMax. Nie jest wykluczone, że mówimy o sześciocylindrowym silniku z doładowaniem. Toyota już powiedział wcześniej, że zamierzają odrzucić przestarzały silnik V8 na rzecz nowego doładowanego sześć, który będzie bardziej wydajny niż obecny 387 KM silnik 5,7 litra.

Przypuszczalnie silnik ten zostanie zastąpiony przez nową 3,5-litrową jednostkę twin-turbo V6, która zadebiutowała w SUV-ie Toyota Land Cruiser 300. Silnik rozwija moc 415 KM i moment obrotowy 600 Nm i pozwala ciężkiemu SUV-owi przyspieszyć ze startu stojącego do setki w czasie poniżej 7 sekund.

Komentarze

Dodaj komentarz