Acura ujawnia najpotężniejszego sedana w swojej historii

Acura ujawniła główne dane techniczne sportowej wersji sedana TLX następnej generacji, Type S. Samochód został po raz pierwszy zaprezentowany w maju 2020 roku, ale dane dotyczące mocy silnika zostały upublicznione dopiero teraz.

Acura TLX Type S wyposażona jest w zupełnie nowy, trzylitrowy silnik turbo V6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, który współpracuje z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów i systemem napędu na wszystkie koła.

Silnik TLX Type S rozwija 360 KM i 480 Nm momentu obrotowego, co czyni go najmocniejszym sedanem w historii japońskiej marki premium. Ponadto, producent powiedział, że nowy TLX Type S jest pierwszym samochodem marki z napędem na wszystkie koła i "prawdziwą" kontrolą trakcji wektorowej.

Wiadomości na 9 grudnia 2020 r. Acura zaprezentowała swoją następną generację crossovera MDX Wiadomości 29 maja 2020 r. Acura zaprezentowała najszybszego sedana w historii marki

Wersja Type S różni się od standardowego sedana TLX, który jest napędzany przez 276-konny dwulitrowy doładowany cztery, przez posiadanie przedniego sportowego niezależnego zawieszenia z podwójnymi wahaczami, jak również specjalny "Sport+" tryb elektroniki kontroli.

Pełne informacje na temat sedana Acura TLX Type S będą dostępne w połowie maja 2021 roku, kiedy to rozpocznie się sprzedaż tego samochodu. Dokładny koszt nowości nie jest jeszcze ogłoszony, ale mówi się, że cena wywoławcza nie powinna przekroczyć 55 tysięcy dolarów.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz