Genesis prezentuje sportową wersję sedana G80

Genesis (submarka premium Hyundai'a) nazwał główne cechy wersji Sport sedana G80, zaprezentowanego na początku lipca 2021 roku. Wówczas producent opublikował zdjęcia samochodu, ale podał niewiele szczegółów na jego temat.

Jedną z głównych innowacji technicznych było pojawienie się w pełni sterowalnego podwozia: tylne koła mogą skręcać pod niewielkim kątem do wewnątrz i na zewnątrz. W pierwszym przypadku poprawia to manewrowość przy małych prędkościach, a w drugim zwiększa stabilność przy dużych prędkościach.

Ponadto inżynierowie zmodernizowali zawieszenie, dodając sztywniejsze sprężyny i amortyzatory. Ponadto, dostępny jest specjalny tryb jazdy Sport+, w którym elektronika sterująca stosuje najlepsze ustawienia dla jednostki napędowej i skrzyni biegów w celu uzyskania jak najostrzejszego przyspieszenia.

Wreszcie, sedan jest wyposażony w system Active Sound Design (ASD), który symuluje głośniejszy, bardziej sportowy dźwięk silnika przez głośniki systemu audio przy niskich i średnich obrotach.

Wiadomości od 9 sierpnia Genesis podaje rosyjską cenę nowego crossovera GV70 Wiadomości 5 lipca Genesis wprowadził sportową wersję sedana G80

Linia silników nie uległa zmianie. Podstawowym silnikiem pozostaje 2,2-litrowy diesel o mocy 210 KM. Ponadto Genesis G80 Sport będzie dostępny z 2,5-litrowym silnikiem benzynowym turbo four o mocy 304 KM, jak również z 3,5-litrowym silnikiem V6 o mocy 379 KM. Wszystkie silniki współpracują z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. Model będzie dostępny zarówno z napędem na tył, jak i na wszystkie koła.

Ceny modelu Genesis G80 Sport nie zostały jeszcze ogłoszone. Standardowy sedan będzie kosztował w Rosji co najmniej 3 850 000 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz