Elon Musk pojechał pick-upem Cybertruck do budowanej fabryki w Teksasie. Zdjęcie

Prezes Tesli Elon Musk postanowił odwiedzić powstającą w Teksasie nową fabrykę swojej firmy. Szef rządu pojechał do przyszłej fabryki Tesla Cybertruckiem, elektrycznym pickupem, który nie został jeszcze wyprodukowany. Zdjęcia z tego wyjazdu pojawiły się na Twitterze.

Jak donosi TeslaMag, Amerykanin wygłosił krótkie przemówienie do pracowników fabryki. Według niego, wersja produkcyjna Cybertruck będzie montowana w fabryce w Teksasie. Następnie przejechał się pickupem po terenie przyszłego zakładu, aby zapoznać się z procesem budowy.

Sam Musk wielokrotnie pojawiał się już na różnych imprezach za kierownicą Cybertrucka, który po raz pierwszy został pokazany publicznie jeszcze w 2019 roku. Dokładna data rozpoczęcia produkcji Tesla Cybertruck nie jest jeszcze znana.

Dodatkowo sam Musk obiecał dopracować projekt samochodu elektrycznego, co wywołało wiele negatywnych opinii w środowisku motoryzacyjnym. W szczególności prototyp nowego pojazdu elektrycznego został skrytykowany za zbyt prymitywny wygląd, a w mediach społecznościowych pojawiło się wiele kolaży wyśmiewających wygląd pickupa.

Wiadomości 3 kwietnia Tesla nielegalnie potrąciła dziesiątki tysięcy dolarów z kont klientów Wiadomości 27 marca Musk: nie będzie klamek w samochodach Tesla Cybertruck

Przewiduje się, że samochód będzie dostępny w trzech podstawowych modyfikacjach: z jednym, dwoma lub trzema silnikami elektrycznymi. Początkowa wersja modelu z pojedynczą jednostką będzie w stanie rozpędzić się do "setki" w 6,5 sekundy, natomiast "starsza", trzysilnikowa wersja Tri Motor rozpędza się do 100 km/h w 2,9 sekundy. Pojazd ma deklarowany zasięg od 400 do 800 kilometrów bez konieczności doładowywania.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz