Odrodzony SUV Hummer EV ujawniony na filmie

Amerykańska firma GMC opublikowała nowy teaser video z elektrycznym SUV-em, dla którego zostanie wskrzeszona nazwa Hummer. Filmik zapowiada również oficjalną datę premiery nowego pojazdu, która odbędzie się 3 kwietnia 2021 roku.

Sądząc po filmie, design auta nie będzie się zbytnio różnił od pickupa o tej samej nazwie, który został zaprezentowany jesienią 2020 roku. SUV otrzyma nadwozie z zamkniętym tyłem, a zamiast platformy ładunkowej pojazd będzie miał dodatkowy trzeci rząd siedzeń. Na filmie widać również mały spojler i koło zapasowe na piątych drzwiach. Jak sugeruje serwis Motor1, niewielkie zmiany mogą dotyczyć także przedniej części pojazdu.

Wszystkie dane techniczne samochodu są nadal utrzymywane w tajemnicy. Według nieoficjalnych danych, SUV będzie czerpał jednostkę napędową z pickupa. W tym przypadku moc topowej wersji modelu przekroczy 1000 koni mechanicznych. Zasięg bez ładowania będzie wynosił około 500 kilometrów.

Nie wiadomo jeszcze, czy Hummer będzie oferowany z takimi samymi niezwykłymi cechami jak pickup. Na przykład, ten ostatni ma specjalny tryb Crabwalk, kiedy wszystkie cztery koła obracają się na jedną stronę pod tym samym kątem. Dzięki temu pojazd może poruszać się po przekątnej w wąskim terenie. Pojazd jest również dostępny z trybem Extract Mode, który pozwala zwiększyć prześwit o 15 centymetrów. Ponadto pojazd jest wyposażony w 18 kamer, które stale skanują powierzchnię pod pojazdem.

Wiadomości od 29 marca Pierwszy odrodzony Hummer sprzedany za 2,5 miliona dolarów Wiadomości 21 października 2020 r. GMC prezentuje elektrycznego pickupa Hummer

Kiedy Hummer SUV będzie w sprzedaży nie jest zgłaszane. Już jesienią tego roku w USA będzie można kupić pickupa o tej samej nazwie. Według wstępnych danych, ceny Hummera GMC będą zaczynać się od 70 000 dolarów, a topowe modyfikacje będą kosztować około 120 000 dolarów.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz