Rywal BMW dla Tesli Model 3 został ujawniony

BMW zaprezentuje produkcyjną wersję elektrycznego konceptu i4 w środę, 17 marca. Informuje o tym BMW Blog powołując się na źródło zaznajomione z sytuacją. Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia tej informacji. Tesla Model 3 i Audi e-tron GT są wymieniane wśród konkurentów samochodu.

Samochód został już dostrzeżony przez szpiegów podczas jazd testowych. Sądząc po zdjęciach, design nowości będzie bardzo podobny do serii 4 Gran Coupe. Elektryczny samochód będzie się różnił od tego modelu "zamkniętym" grillem, nieco inną optyką i dyfuzorem.

Nie opublikowano jeszcze zdjęć wnętrza i4. Przewiduje się, że samochód będzie wyposażony w duży wyświetlacz, który będzie połączeniem cyfrowej deski rozdzielczej i ekranu multimedialnego. System infotainment otrzyma konfigurowalną konfigurację i funkcję sterowania gestami.

Jak podaje Сarsocors, bazowa wersja nowości będzie wyposażona w instalację elektryczną o mocy 284 KM. Klientom oferowana będzie również 335-konna wersja i4.

Moc topowej wersji samochodu wyniesie 530 koni mechanicznych. Takie elektryczne auto będzie w stanie rozpędzić się do setki w około 4 sekundy. Nowość ma zasięg przelotowy 600 kilometrów.

Wiadomości na 11 lutego Elektryczny samochód Tesla Model S walczy z 620-konnym BMW w wyścigu drag race. Wideo Wiadomości od 3 lutego. "Nie mamy celu, aby zadowolić wszystkich na świecie". Projektant BMW o gigantycznych nozdrzach

Seryjna produkcja nowego samochodu elektrycznego rozpocznie się w fabryce w Monachium. Jak już wcześniej informowaliśmy, do 2025 roku BMW wyprodukuje 25 całkowicie nowych "zielonych" modeli, z których 12 będzie miało całkowicie elektryczny układ napędowy.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz