Poznaj najbezpieczniejsze rodzaje opakowań transportowych

Transport części jest jedną z czynności logistycznych, na którą firmy z branży automotive poświęcają dużo czasu i energii. Efektem tego są opakowania produkowane z polipropylenu spienionego (EPP). Dzięki nim możliwy jest transport nawet delikatnych części o nietypowych kształtach.

Jakie są zalety opakowań z EPP?

Opakowania transportowe wykonane z polipropylenu spienionego (EPP) zapewniają przewożonym częściom maksimum bezpieczeństwa. Tworzywo pod względem struktury podobne jest do styropianu. Jednak w odróżnieniu od niego jest znacznie wytrzymalsze, gdyż się nie kruszy. Dzięki temu w pojemnikach z EPP można transportować nawet najdelikatniejsze części. Wysoka odporność na zgniecenia takich opakowań sprawia, że transportowane przedmioty nie ulegają awarii ani zniszczeniu. Do zalet tworzywa należy także zaliczyć jego elastyczność. Firmy z branży automotive zajmujące się produkcją takich opakowań dostosowują je do kształtu nawet najbardziej nietypowych części.

Polipropylen spieniony (EPP) jest tworzywem, z którego opłaca się korzystać. Każde wyprodukowane z niego opakowanie jest lekkie i tym samym umożliwia redukcję wagi przewożonych towarów. W efekcie pojazdy transportowe zużywają mniej paliwa. A trzeba dodać, że części przewożone są nierzadko na długich dystansach, liczących często tysiące kilometrów. Opakowania z EPP są również wyjątkowo szczelne. Dlatego podczas transportu nawet w aucie, wewnątrz którego jest brudno, do wnętrza paczki nie dostanie się smar, błoto czy inne zanieczyszczenia. Na koniec warto dodać, że komponenty z EPP skutecznie tłumią drgania.

Pod jakim względem opakowania z EPP przewyższają te tradycyjne?

Jedną z głównych zalet systemów wykonanych z EPP jest możliwość wielokrotnego użytku. W dobie coraz wyżej piętrzących się stert nikomu niepotrzebnej makulatury jest to ogromna zaleta. Każdego z takich opakowań można używać zarówno do przesyłania, jak i odsyłania z powrotem danej części. Pozwala to producentowi i dystrybutorowi wypracować wygodny dla obydwu stron model współpracy.

W odróżnieniu od opakowań ze styropianu czy tektury systemy z EPP można nie tylko poddawać wielokrotnemu recyklingowi, lecz także myć. W związku z tym dane przedsiębiorstwo może wyeliminować konieczność składowania niepotrzebnych opakowań i zamiast tego używać wciąż tych samych.

EPP jest tworzywem, które zrewolucjonizowało branżę motoryzacyjną. Produkuje się z niego również wytrzymałe i lekkie komponenty, takie jak fotele i inne wewnętrzne części samochodowe.

Komentarze

Dodaj komentarz