Ujawniono najtańszy samochód elektryczny Tesli

Tesla rozpocznie europejską sprzedaż swojego nowego, stosunkowo niedrogiego samochodu elektrycznego Model 2 w 2023 roku. Samochód, który będzie najtańszym w gamie amerykańskiej marki, będzie konkurował z Nissanem Leaf, Volkswagenem ID.3 i Kią Niro. To jest zgłaszane przez Autocar.

Według wstępnych danych, ceny za nowość będą zaczynać się od 23 tys. euro (ok. 1,9 mln rubli). Tym samym nowość będzie dwukrotnie tańsza od najbardziej przystępnego obecnie Modelu 3, którego ceny w Europie zaczynają się od 47 tys. euro.

Szef Tesli Ilon Musk wiele razy powtarzał, że firma potrzebuje stosunkowo taniego samochodu elektrycznego, ale przed uruchomieniem takiego samochodu było to niemożliwe z powodu drogich baterii. W ciągu 13 lat Tesli udało się obniżyć koszty produkcji baterii o około 50%, przy jednoczesnym kilkukrotnym wzroście pojemności akumulatorów.

Wiadomości 28 września 2020 r. Elon Musk obiecał wprowadzić na rynek dwa niedrogie samochody elektryczne Tesla Wiadomości 23 września 2020 r. Elon Musk obiecał uruchomić niedrogie Tesla za 25k dolarów.

Tesla Model 2 ma być kompaktowym hatchbackiem, dostępnym z bateriami o różnej pojemności, które pozwolą mu przejechać od 200 do 450 kilometrów bez ładowania.

Musk mówił wcześniej, że zamierza opracować dwie różne wersje nowego modelu: jedną na rynek europejski i jedną na rynek chiński. Samochody te będą produkowane zarówno w fabryce Tesli w Szanghaju, jak i w nowej europejskiej "Gigafactory" budowanej obecnie w Berlinie. Musk powiedział, że każdy z zakładów będzie montował "oryginalne samochody", które będą się od siebie różnić.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz