Skoda prezentuje przeprojektowanego Kodiaqa

Skoda zaprezentowała znacznie odświeżonego crossovera Kodiaq, którego czeska marka sprzedaje od pięciu lat - od 2016 roku. Samochód zyskał nowy wygląd zewnętrzny, zestaw nowoczesnych systemów elektronicznych oraz mocniejszy silnik w wersji sportowej.

Nowy crossover odróżnia się od swojego poprzednika przede wszystkim zwężonymi przednimi reflektorami z oddzielnymi modułami LED, tylnymi światłami LED z rozbudowaną grafiką, a także zmodyfikowaną sześciokątną osłoną chłodnicy i powiększonymi wlotami powietrza. Ponadto, Skoda Kodiaq otrzymała więcej przetłoczeń na ścianach bocznych i inaczej zaprojektowane felgi.

Jeśli chodzi o wnętrze, to nie uległo ono znaczącym zmianom. Jednocześnie w kabinie pojawiła się nowa dwuramienna kierownica i nowe wstawki dekoracyjne. Siedzenia mogą być tapicerowane tkaniną, kombinacją lub skórą, lub przyjaznymi dla środowiska materiałami pochodzącymi z recyklingu. Przednie fotele są podgrzewane, wentylowane i wyposażone w funkcję masażu.

Ponadto, model ten jest wyposażony w wirtualny zestaw wskaźników z możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb z czterema lub pięcioma opcjami interfejsu (w wersjach RS i Sportline). Ulepszony system infotainment jest wyposażony w 8- i 9,2-calowe wyświetlacze dotykowe. Wreszcie, samochód będzie oferowany z systemem audio Canton, którego liczba głośników została zwiększona z 8 do 10.

Linia silników odświeżonej Skody Kodiaq obejmuje 1,5-litrową turbodoładowaną czwórkę oraz 2,0-litrową, 190-konną jednostkę z doładowaniem. Zakres Diesel jest prezentowany przez silniki o pojemności 2.0 litrów o mocy 150 i 200 koni mechanicznych. Bazowy silnik benzynowy może być obsługiwany zarówno za pomocą manualnej skrzyni biegów, jak i siedmiostopniowego "robota". Wszystkie inne silniki są sparowane tylko z zrobotyzowaną skrzynią biegów. Crossover jest dostępny z napędem na przednie i wszystkie koła.

Jazdy próbne 14 grudnia 2020 r. Te same twarze. Jazda próbna Kia Sorento i Skoda Kodiaq Jazdy próbne 28 stycznia 2020 r. Jazda próbna Skodą Kodiaq: lodówka, kosz, ekspres do kawy

Sportowy RS przeszedł znaczące zmiany - pozostał bez 240-konnego 2,0-litrowego silnika wysokoprężnego, który został wycofany z produkcji ze względu na nowe normy dotyczące liczby szkodliwych emisji w Europie. W jej miejsce w nowej Octavii RS montowana jest już jednostka benzynowa o pojemności 2,0 litra i mocy 245 KM. Charakterystyka dynamiczna tego samochodu nie została jeszcze podana. Dla przykładu, poprzedni Kodiaq RS z silnikiem diesla potrafi "setkę" uzyskać w 7 sekund, a jego prędkość maksymalna wynosi 219 km/h.

Europejska sprzedaż zmodernizowanej Skody Kodiaq powinna rozpocząć się latem, a w Rosji model ten pojawi się bliżej końca tego roku. Produkcja tego crossovera rozpocznie się w fabryce w Niżnym Nowogrodzie. Ceny tego modelu zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Obecny crossover kosztuje od 1 763 000 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz