Land Rover potwierdza Defendera z trzema rzędami siedzeń

Land Rover opracuje nową wersję SUV-a Defender następnej generacji - z trzema rzędami siedzeń w kabinie. Automotive News donosi powołując się na dyrektora finansowego brytyjskiej marki, Adriana Mardella.

Nowy samochód, który może zabrać na pokład do ośmiu osób, będzie miał indeks "130". Rozstaw osi będzie wynosił 3022 mm, tak jak w wariancie Defender 110, natomiast długość nadwozia wzrośnie o około 340 mm - do 5100 mm. Termin wprowadzenia SUV-a z trzyrzędową kabiną nie został jeszcze sprecyzowany.

W lutym 2021 roku Land Rover zaprezentował najmocniejszą i najszybszą modyfikację nowego Defendera - z ośmiocylindrowym silnikiem benzynowym. Samochód jest napędzany doładowanym, pięciolitrowym silnikiem V8, który rozwija moc 525 KM i moment obrotowy 625 Nm.

Wiadomości na 25 lutego Land Rover zaprezentował najmocniejszego Defendera nowej generacji Wideo 8 sierpnia 2020 r. Wróciło! Jazda próbna nowym Land Roverem Defenderem

Jednostka ta współpracuje z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. SUV z takim silnikiem jest w stanie osiągnąć pierwszą "setkę" w 5,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosiła 240 km na godzinę.

W Rosji w chwili obecnej nowy Land Rover Defender oferowany z trzylitrowym sześciocylindrowym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 200 i 249 KM, jak również 400-konna jednostka hybrydowa oparta na benzynie "sześć". Wszystkie silniki współpracują z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów, a także z napędem na wszystkie koła z dwuzakresową przekładnią transferową.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz