Nissan zapowiada premierę nowego samochodu sportowego w trzech filmach naraz

Nissan zaprezentuje nowy samochód sportowy o nazwie Z 17 sierpnia. Japończycy ogłosili to na Instagramie, zamieszczając trzy filmiki teaserowe przyszłego modelu. Sądząc po materiale wideo, następca 370Z coupe zachowa klasyczną sylwetkę, a design samochodu zyska elementy retro. Jednym z konkurentów auta będzie Toyota Supra.

Zdjęcie: Nissan

Jednak wygląd Z nie był tajemnicą przez długi czas. W zeszłym roku szpiegom udało się sfotografować prototyp samochodu bez kamuflażu. Sportowy samochód posiada sportowy układ wydechowy, spojler, odciążoną maskę i grill w stylu wczesnego Z. Reflektory samochodu nawiązują do sportowego modelu 240Z z lat 70-tych, natomiast samochód sportowy odziedziczył światła po modelu 300ZX z lat 90-tych.

View this post on Instagram

Jeśli chodzi o specyfikacje techniczne, to na razie są one utrzymywane w tajemnicy. Nowość ma zapożyczyć z Infiniti Q50/Q60 trzylitrowy silnik twin-turbo V6 o mocy 405 KM. Silnik będzie współpracował z dziewięciobiegowym automatem 9G-Tronic Mercedes-Benz lub sześciobiegową skrzynią manualną.

Według Motor1, zamówienia na Nissana Z będą przyjmowane w połowie listopada tego roku. Cena nowości zostanie podana w późniejszym terminie. Według nieoficjalnych danych, samochód będzie kosztował co najmniej 35 000 dolarów.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

View this post on Instagram View this post on Instagram

Komentarze

Dodaj komentarz