Haval opracował nowego crossovera na tej samej platformie co rosyjski Jolion

Chińska marka Haval zaprezentowała nowego produkcyjnego crossovera o nazwie Monster. Pojazd bazuje na tym samym podwoziu, co Jolion, który zostanie wprowadzony na rynek rosyjski wiosną 2021 roku.

Sercem Haval Monster jest nowa modułowa platforma L.E.M.O.N. własnej konstrukcji, która, jak twierdzi firma, charakteryzuje się zmniejszoną masą, zapewniając lepsze osiągi dynamiczne, oszczędność paliwa i wysoki poziom komfortu.

Jednocześnie Monster jest większy od ciężarówki z platformą Joliona. Długość nowości wynosi 4.780 mm, a wielkość rozstawu osi 2.800 mm, czyli o 308 mm i 100 mm więcej niż wymiary rosyjskiego crossovera.

W Chinach Haval Monster w momencie rozpoczęcia sprzedaży będzie oferowany z bezalternatywną 1,5-litrową benzynową "turbo czwórką" produkującą 184 KM. W przyszłości dostępne będą również inne modyfikacje, w tym hybrydowe układy napędowe.

Jazda próbna 16 czerwca Statek w butelce. Pierwsza jazda próbna Haval Jolion z Chin Wiadomości 18 maja Nowy crossover Haval Jolion dla Rosji: ceny i wszystkie szczegóły

Ceny i daty rozpoczęcia sprzedaży nowego Haval Monster, który będzie miał swoją publiczną premierę pod koniec sierpnia 2021 roku na Chengdu Motor Show, zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Jeśli chodzi o rosyjski Haval Jolion, to jego premiera miała miejsce w połowie maja 2021 roku. Crossover jest dostępny z silnikiem benzynowym o pojemności 1,5 litra, który w wersji z napędem na przednie koła rozwija moc 143 KM, a z napędem na wszystkie koła 150 KM. W pierwszym wariancie silnik jest w stanie współpracować z 6-biegową manualną lub 7-zakresową zrobotyzowaną skrzynią biegów, a mocniejszy agregat jest połączony tylko z "robotem". Ceny za samochód zaczynają się od 1 259 000 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz