Flagowy samochód elektryczny Mercedesa może przejechać 770 km bez ładowania

Mercedes-Benz ujawnił kluczowe dane techniczne elektrycznego sedana EQS, który będzie flagowym, ekologicznym modelem niemieckiej marki. Premiera samochodu odbędzie się 15 kwietnia.

Nowość powstanie na modułowej platformie EVA (Electric Vehicle Architecture) opracowanej specjalnie dla pojazdów bez silników spalinowych. Dostępne będą dwie podstawowe modyfikacje z bateriami o pojemności 90 kWh i 107,8 kWh, które pozwolą na przejechanie bez ładowania odpowiednio 640 km i 770 km.

Firma twierdzi, że udało się to osiągnąć dzięki współczynnikowi oporu powietrza wynoszącemu 0,20, który jest jednym z najniższych wśród samochodów produkcyjnych.

Mercedes-Benz będzie stale udoskonalał swoje oprogramowanie do zarządzania energią, które będzie automatycznie pobierane z pamięci masowej w chmurze. Każdy pakiet akumulatorów będzie objęty gwarancją na 10 lat lub 250 000 kilometrów.

Mercedes-Benz EQS będzie oferowany z układem napędowym składającym się z jednego lub dwóch silników elektrycznych. Podstawowy model będzie dysponował mocą 333 KM, natomiast topowa wersja będzie wyposażona w silnik o mocy 184 KM na przedniej osi i 347 KM na tylnej.

Wiadomości od 28 marca Mercedes pokazał "salon przyszłości". Zdjęcie Wiadomości 21 grudnia 2020 r. Nowy samochód elektryczny Mercedesa otrzyma wnętrze o "sterylności sali operacyjnej"

Mercedes-Benz opublikował wcześniej zdjęcia kabiny EQS, w której znajdzie się ogromny, 56-calowy "hiperekran" systemu informacyjno-rozrywkowego, rozciągający się na całą długość przedniej części nadwozia. Kolejną cechą samochodu elektrycznego będzie innowacyjny system kontroli klimatu, który sprawi, że powietrze w kabinie będzie "tak czyste, jak na sali operacyjnej". Filtr o całkowitej pojemności 10 litrów odfiltruje najdrobniejszy pył, bakterie, tlenki azotu, dwutlenek siarki i nieprzyjemne zapachy.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz