Sprzedaż opancerzonych limuzyn Aurus rozpoczyna się od ₽100m

Oficjalni dealerzy rosyjskiej marki Aurus, Avilon i Panavto, zamieścili na portalu Auto.ru ogłoszenia o sprzedaży opancerzonych limuzyn Aurus Senat. Takimi samochodami jeżdżą najwyżsi urzędnicy państwowi, w tym prezydent Rosji Władimir Putin. W tej chwili dwa samochody są dostępne do zakupu, z których każdy jest wyceniony na 106.900.000 rubli. - Około pięć razy droższy od standardowego sedana.

"Cywilna" wersja pancernej limuzyny Aurus Senat L700 została po raz pierwszy ujawniona jesienią 2019 roku. Konstrukcja takiego samochodu jest wzmocniona płytami pancernymi, stopami stali i elementami kevlarowymi.

Maksymalny poziom ochrony określony w normie VR10 sugeruje, że pancerz jest w stanie ochronić pasażerów przed pociskami z karabinu szturmowego Kałasznikowa, a także wytrzymać większość pocisków przeciwpancernych i przeciwpancernych pocisków zapalających, w tym pociski wystrzeliwane z karabinu snajperskiego Dragunov (SVD).

Pojazdy opancerzone oferowane są w maksymalnie indywidualnych konfiguracjach. Wyposażenie obejmuje m.in. adaptacyjny tempomat, pneumatyczne zawieszenie, elektrycznie regulowane, masowane i wentylowane fotele, czujniki światła i deszczu, wielostrefową klimatyzację, wyświetlacz projekcyjny, samozamykacze drzwi i kamery cofania.

Wiadomości na 30 marca Pierwsze 10 ogłoszeń dla Aurus Senat zostało zamieszczonych w Internecie Wiadomości 10 marca Aurus wypuścił pilotażową partię sedanów Senat

Aurus Senat wyposażony jest w hybrydowy układ napędowy oparty na 4,4-litrowym silniku turbo V8, który współpracuje z kompaktową jednostką elektryczną i 9-biegową automatyczną skrzynią biegów. Łączna moc tych jednostek wynosi 598 KM.

Pierwsze ogłoszenia o wolnej sprzedaży samochodów marki Aurus pojawiły się w Internecie pod koniec marca, kiedy to wystawiono na sprzedaż 10 sedanów Senat za 24 mln rubli. W tej chwili w sprzedaży znajduje się 17 samochodów tej rosyjskiej luksusowej marki. Pierwsze samochody powinny trafić do klientów pod koniec maja.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz