Nowe kamery policji drogowej, Łada Niva Bronto i inne. Aktualności samochodowe dnia

Policja drogowa zaczyna szukać dłużników mandatów za pomocą specjalnych kamer

Policja drogowa, we współpracy z komornikami, zaczęła używać na drogach nowego kompleksu sprzętowego, aby pomóc w identyfikacji osób zalegających z grzywną w strumieniu. Gdy system, zwany komornikiem drogowym, zidentyfikuje dłużnika, inspektor policji drogowej zatrzymuje samochód. Następnie przedstawiciele FSB na miejscu przypominają kierowcy o długach i wydają mu pokwitowanie zapłaty. Musisz spłacić dług na miejscu, w przeciwnym razie Twoje mienie, takie jak samochód, może zostać zajęte.

Zdjęcie: policja drogowa

"Na poboczu drogi zainstalowana jest specjalna kamera wideo, która automatycznie skanuje numery samochodów w strumieniu ruchu i "sonduje" je poprzez bazy danych" - wyjaśnia policja drogowa. W tej chwili taka technologia jest już wykorzystywana w regionie Krasnojarska. W jakich innych regionach, policja drogowa ma takie kompleksy w swoim arsenale, nie jest jeszcze określone.

Data rozpoczęcia sprzedaży odświeżonej wersji SUV-a Łada Niva Bronto wyznaczona

Już w przyszłym tygodniu Avtovaz rozpocznie sprzedaż najbardziej ekstremalnej modyfikacji zmodernizowanej Łady Niva Legend o nazwie Bronto. Prawie wszystkie centra dealerskie rosyjskiej marki już odebrały samochody. Wersja Bronto różni się od standardowej wersji modelu zmodernizowanym systemem napędu na wszystkie koła z blokadą przedniego i tylnego mechanizmu różnicowego, wzmocnioną tylną osią i zawieszeniem oraz oponami błotnymi.

Zdjęcie: Centrum Łady w Czerepowcu

W tym przypadku Bronto wyposażone jest w tę samą jednostkę o pojemności 1,7 litra, rozwijającą 83 KM i 129 Nm momentu obrotowego. Silnik współpracuje z pięciobiegową manualną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła. Ceny dla ekstremalnych SUV AvtoVAZ nie został jeszcze nazwany. Jednak jeden z dealerów marki nie tak dawno temu ujawnił cenę wersji Prestige - 953 900 rubli (maksymalna konfiguracja).

Volkswagen rozpoczął sprzedaż samochodów bez systemu multimedialnego

Volkswagen rozpoczął sprzedaż samochodów bez systemu infotainment z powodu globalnego niedoboru mikrochipów. Takie samochody pojawiły się w Brazylii, gdzie do sprzedaży trafiła partia kompaktowych hatchbacków Fox z plastikową zaślepką w miejscu multimedialnego wyświetlacza. Jedynym ekranem w tych samochodach jest mały monochromatyczny wyświetlacz informacyjny umieszczony pomiędzy tarczami prędkościomierza i obrotomierza.

Zdjęcie: Volkswagen

Do podjęcia tej decyzji skłonił niemiecki koncern długotrwały niedobór części, z którym boryka się wielu producentów samochodów na całym świecie. Jednak hatchback nie będzie długo sprzedawany bez multimediów. I nie chodzi tu o natychmiastowe wznowienie masowych dostaw mikrochipów, które, jak szacują eksperci, osiągną poziom "dokowy" nie wcześniej niż w przyszłym roku. Po prostu za kilka miesięcy Niemcy planują wycofać z produkcji model Fox, który produkują w praktycznie niezmienionej formie od prawie 20 lat.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz