Skoda przyznaje się do produkcji nowego kompaktowego crossovera na rynek rosyjski

Crossover Skoda Kushaq, zaprojektowany specjalnie na rynek indyjski, nie trafi do Rosji. Poinformował o tym szef rosyjskiego biura marki Jan Prohazka podczas konferencji prasowej, donosi Autonews.ru.

W związku z tym firma rozważa możliwość stworzenia kolejnego kompaktowego crossovera na nasz rynek. Teraz Skoda ma dwa małe markety - Skodę Kamiq i nową Skodę Kushaq.

"Być może w dalekiej przyszłości pojawi się trzeci mały crossover, który mógłby być podobny do Skody Kushaq. Ale Kushaq, który mamy obecnie, został wyprodukowany specjalnie dla Indii, ze względu na specyfikę klimatu tego kraju. Nie jest on przystosowany do Rosji - powiedział szef rosyjskiego biura Skody Jan Prohazka zapytany o to, czy nowy model Kushaq pojawi się w Rosji.

"Wszyscy rozumieją, że potrzebujemy kolejnego małego crossovera, jest popyt na takie modele, w tym na rynku rosyjskim, ale to prawdopodobnie będzie kolejny samochód. Na razie Skoda nie planuje rozszerzenia swojej gamy modelowej w Rosji - wyjaśnił Prohazka, dodając, że w planach nie ma również nowych dużych crossoverów.

Wiadomości 18 marca Skoda zaprezentowała nowego crossovera Wiadomości 17 lutego Skoda podniosła ceny samochodów w Rosji

Skoda ogłosiła globalne wyniki sprzedaży za 2020 rok 24 marca. Biorąc pod uwagę zamknięcia zakładów i inne trudności spowodowane pandemią COVID-19, czeska marka była w stanie wypracować 756 mln euro zysku operacyjnego.

Rosja była jedynym krajem w Europie dla marki Skoda, w którym wskaźniki produkcji nie spadły, ale wzrosły o 6,8%. Łącznie w 2020 roku w naszym kraju zmontowano 99 600 pojazdów marki Skoda. W ubiegłym roku na świecie wyprodukowano łącznie 1 004 800 samochodów marki Skoda. Całkowite przychody firmy spadły o 14% do 17 mld euro.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz