Lewis Hamilton testuje najmocniejszy model Mercedesa. Wideo

Siedmiokrotny mistrz Formuły 1 Lewis Hamilton pokazał i przetestował produkcyjną wersję hipersamochodu Mercedes-AMG Project One, który stał się najmocniejszym samochodem niemieckiej marki. Odpowiedni filmik został zamieszczony na Facebooku niemieckiej firmy.

Wersja seryjna hipersamochodu nie różni się zbytnio zewnętrznie od prototypu. Samochód posiada aktywne elementy aerodynamiczne, w tym błotnik, który automatycznie wyskakuje, gdy elektronika sterująca przełączy się w tryb ekstremalnych wyścigów "R+". W kabinie zamontowano kierownicę o nietypowym kształcie.

Samochód wyposażony jest w hybrydowy układ napędowy na bazie 1,6-litrowego silnika turbo V6. W silnik ten wyposażony jest fabryczny zespół Mercedes-AMG w Formule 1. W Projekcie 1 silnik jest połączony z silnikiem elektrycznym umieszczonym na tylnej osi. Kolejny pomocniczy silnik elektryczny zamontowany jest w przednich kołach hipersamochodu. Łączna moc jednostek przekracza 1 000 koni mechanicznych. Samochód jest również wyposażony w ośmiobiegową, zrobotyzowaną skrzynię biegów.

Wpis na facebooku użytkownika 151234121567343

Właściwości jezdne hipersamochodu nie zostały jeszcze ujawnione. Przewiduje się, że Mercedes-AMG One będzie w stanie rozpędzić się z miejsca do pierwszej "setki" w około 2,5 sekundy, a rozpędzenie się do 200 km/h będzie wymagało nie więcej niż sześciu sekund. Jego prędkość maksymalna przekracza 350 km/h.

Wiadomości na 14 grudnia 2020 r. Mistrz Formuły 1 testuje 1000-konny hipersamochód Mercedesa. Wideo Wiadomości 26 października 2020 r. Mercedes-AMG One otrzyma 1,200-konny zestaw hybrydowy

Niemcy wyprodukują w sumie 275 egzemplarzy. W tej chwili wszystkie te samochody są już wyprzedane. Klienci zapłacili za każdy samochód około 3 mln dolarów, a swoje pierwsze hipersamochody dostaną do końca tego roku.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz