Wspólny SUV Toyoty i Subaru ujawniony na filmie

Toyota opublikowała mały teaser wideo z tajemniczego nowego produktu, który zostanie pokazany na targach motoryzacyjnych w Szanghaju 19 kwietnia. Na końcu wideo Japończycy pokazali hasło Beyond Zero, najprawdopodobniej odnoszące się do modelu z elektrycznym układem napędowym. Oczekuje się, że koncepcja przyszłego modelu zadebiutuje na targach motoryzacyjnych. Masowa wersja samochodu zostanie pokazana nieco później.

Publikacja Carscoops przypuszcza, że zdjęcie przedstawia nowego SUV-a, który został opracowany przez Toyotę i Subaru. Ta ostatnia będzie produkować własną wersję crossovera o nazwie Evoltis. Produkcja ma się rozpocząć w nowym zakładzie w Japonii, gdzie będą montowane samochody wyłącznie z napędem elektrycznym.

Sądząc po filmie, samochód otrzyma "zamknięty" grill, wąskie reflektory LED, szeroki wlot powietrza. Pod względem wymiarów nowość ma być porównywalna z RAV4. Samochód elektryczny zostanie zbudowany na platformie e-TNGA. Według twórców, architektura ta pozwala na tworzenie samochodów "o doskonałych właściwościach jezdnych i atrakcyjnym wyglądzie".

Wiadomości od 8 kwietnia Samochody Toyoty i Lexusa otrzymują autopilota. Wideo Wiadomości 5 kwietnia. Toyota rozpoczyna w Rosji sprzedaż nowej Camry

Według nieoficjalnych informacji bazowa wersja samochodu będzie oferowana z jednym silnikiem elektrycznym. Starsze modyfikacje będą wyposażone w dwa silniki elektryczne. Samochód będzie dostępny z napędem na przednią oś lub na wszystkie koła. Model ten będzie konkurował z Volkswagenem ID.4, Nissanem Ariya i innymi podobnymi pojazdami.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz