Aukcje poleasingowe EFL - samochody osobowe i maszyny

Korzystając z oferty serwisu Aukcje EFL możesz kupić atrakcyjne samochody poflotowe, poleasingowe, a to wszystko w ramach ciekawych licytacji. W ofercie znajdują się także przyczepy, naczepy oraz różnego typu używane samochody ciężarowe, dostawcze i osobowe. Dostępne są także aukcje, na których można kupić rolnicze maszyny, wózki widłowe czy maszyny przydatne w przemyśle budowlanym.

Aukcje EFL – rodzaje aukcji

Serwis Aukcyjny EFL oferuje trzy główne kategorie, w których prowadzone są aukcje.

Aukcje EFL – Licytacja

Wyprzedaż rocznika 2023 już trwa! Sprawdź gdzie znajdziesz największe rabaty

Wyprzedaż rocznika 2023

Po pierwsze – klasyczne licytacje. Licytować można do ustalonego momentu zakończenia aukcji. Można ustalić minimalną wymaganą kwotę, za jaką można licytować daną rzecz, choć oczywiście można od razu zaproponować wyższą ofertę. Kwota ta będzie niedostępna, a widoczna dla innych licytujących będzie minimalna kwota. Jeżeli ktoś inny poda wyższą kwotę, to system automatycznie przebije ofertę, do podanego przez danego użytkownika maksymalnego poziomu.

 

Oblicz ratę leasingu z pomocą naszego prostego kalkulatora

 

Jeżeli zdarzy się, że oferty zaproponowane przez użytkowników będą równe, to wygrywa ten, kto jako pierwszy zalicytował. W przypadku, kiedy złożone przez użytkowników oferty będą niższe od podanej przez sprzedającego ceny minimalnej, wtedy transakcja nie dochodzi do skutku.

Aukcje EFL – Kup teraz

Skorzystaj z tej możliwości, jeśli chcesz kupić przedmiot nie czekając na zakończenie licytacji. Opcja ta będzie widoczna do chwili złożenia pierwszej oferty na Aukcji. W Aukcjach z Ceną minimalną opcja Kup Teraz jest aktywna, tylko do momentu osiągnięcia ceny minimalnej.

Jeżeli nie chcesz czekać na zakończenie licytacji, to można kupić przedmiot od ranu, po cenie zaproponowanej przez sprzedającego. W przypadku aukcji z opcją ceny minimalnej, możliwość opcji 'kup teraz' jest tylko do osiągnięcia przez dany przedmiot minimalnej ceny.

Aukcje EFL – Outlet

Ogłoszenie będące zaproszeniem do prowadzenia negocjacji i składania ofert zakupu danego przedmiotu. Zalogowani uczestnicy mogą składać oferty korzystając z linku Zapytaj o produkt / zakładki Twoje pytania.

Moment wrzucenia ogłoszenia jest tym, w którym użytkownicy otrzymują zaproszenie do udziału w licytacji i mogą składać swoje oferty. Jest to możliwe po zalogowaniu się na swoje konto, poprzez wybranie przycisku Zapytaj o produkt.

młotek licytacyjny

Aukcje EFL – jak z nich korzystać

Aukcje EFL – jak się zarejestrować

Posiadanie konta użytkownika jest warunkiem umożliwiającym korzystanie z Serwisu Aukcyjnego EFL. Jest to możliwe po uzupełnienie odpowiedniego formularza, dostępnego pod linkiem Rejestracja.

1 – wprowadzenie danych użytkownika

Zwróć uwagę, że w momencie zakupu przedmiotu dane osobowe, które umieścisz w swoim profilu zostaną automatycznie wpisane na fakturze VAT, która jest dokumentem poświadczającym zakup. W kategorii DANE KONTA można wybrać typ konta, czyli prawną formę danego użytkownika i jego działalności gospodarczej. Dalej należy podać hasło i swój login (nazwę użytkownika).  

W kategorii DANE DO KONTAKTU można wybrać osobę, która będzie osobą kontaktową w sprawach związanych z aukcjami. Uwaga, nie musi to być prawny reprezentant właściciela ani sam właściciel. Poprawny adres e-mail jest warunkiem niezbędnym ukończenia rejestracji, a dany adres będzie również adresem kontaktowym. Kategoria DANE UŻYTKOWNIKA zawiera dane użytkownika lub podmiotu oraz jego reprezentanta, w myśl przepisów przyjętych 16 listopada 2000 roku – o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Co ważne, podane tutaj dane będą wpisane jako dane nabywcy na dokumencie poświadczającym zakup, jakim jest faktura VAT.

2 – potwierdzenie tożsamości użytkownika

W drugim kroku rejestracji obowiązkowe jest przesłanie zdjęć lub skanów odpowiednich dokumentów. Pomocna w tym będzie poniższa tabela, w której wskazane są odpowiednie typy dokumentów. Warto pamiętać, aby każdy dokument był w osobnym pliku.

3 – potwierdzenie rejestracji

Wiadomość z linkiem, który ma weryfikować, czy adres e-mail jest poprawny -zostanie przesłana wiadomość potwierdzająca rejestrację. W niej znajdą się także instrukcje dotyczące kolejnych kroków. Logowanie na swoje konto w serwisie będzie możliwe po potwierdzeniu adresu e-mail. Dopiero po pełnej aktywacji konta będzie możliwe branie udziału w aukcjach.

Aktywacja będzie dokonana, gdy serwis zweryfikuje poprawność wprowadzonych danych. Możesz zostać poproszony o dosłanie jakichś danych lub dokumentów. Wiadomość e-mail poinformuje Cię o aktywacji konta.

Aukcje EFL a profil użytkownika

Po założeniu konta w serwisie można edytować swoje dane w zakładce Mój profil. Jeżeli zmienimy któreś ze swoich danych osobowych, to będziemy również musieli przesłać skan dokumentów, które te potwierdzą. Przeglądając swój profil można przejrzeć aukcje, w których brało się udział lub te, które toczą się aktualnie. Użytkownik ma możliwość wyboru kategorii, które go interesują szczególnie. Da to możliwość obejrzenie specjalnie przygotowanych propozycji aukcji z tych kategorii, po zalogowaniu się na swój profil oraz otrzymania informacji na e-mail w momencie, w którym pojawią się nowe oferty z tych kategorii.

 

Symuluj ratę i warunki leasingu za darmo

 

Aukcje EFL – jak wyszukiwać aukcje

Istnieje możliwość wyszukania danej akcji, po wyborze odpowiedniej kategorii, z wykorzystaniem zaawansowanej lub podstawowej wyszukiwarki.

Komentarze

Dodaj komentarz