Białoruś rozpoczyna przyjmowanie zamówień na chińskiego konkurenta Nissana Leaf

Białorusko-chińskie przedsiębiorstwo BelGi, które zajmuje się dystrybucją i produkcją samochodów Geely, rozpoczęło przyjmowanie zamówień na samochód elektryczny Geometria C. Informuje o tym chiński portal motoryzacyjny.

W Chinach model ten jest pozycjonowany jako crossover, ale wygląda bardziej jak kompaktowy hatchback z podwyższonym prześwitem. Długość pojazdu wynosi 4,432 mm, a rozstaw osi 2,700 milimetrów. Dzięki temu wymiary samochodu są porównywalne z Nissanem Leaf.

Geometry C jest napędzany przez synchroniczny silnik elektryczny, który rozwija moc 204 KM i moment obrotowy 310 Nm. Umożliwia to przyspieszenie ze startu stojącego do 100 km/h w 7 sekund. Pojazd może być zasilany pakietem akumulatorów litowo-jonowych o mocy 53 kWh lub 70 kWh, które oferują zasięg 400 km i 550 km na jednym ładowaniu.

Ceny Geometry C nie zostały jeszcze ogłoszone, ponieważ nie zostały jeszcze sfinalizowane. Jak przedstawiciel BelG określone do China Automotive, firma ma na celu około 30.000 dolarów.

Wiadomości 23 września 2020 r. "Najbardziej przystępny samochód elektryczny w Rosji" wyceniony na ₽2,3 mln Wiadomości 26 maja Geely zapowiedziało nowego crossovera dla Rosji

Rosja sprzedaje również podobny samochód elektryczny z Chin. Mówimy o JAC iEV7S hatchback, który wszedł na rynek pod koniec 2020 roku i został pozycjonowany jako "najbardziej przystępny samochód elektryczny wśród tych oficjalnie reprezentowanych na rynku rosyjskim". Samochód jest obecnie wyceniany na 2 499 000 rubli.

Hatchback jest napędzany synchronicznym silnikiem elektrycznym o mocy maksymalnej 115 KM i momencie obrotowym 270 Nm. Samochód jest w stanie przyspieszyć od 0-100km/h w 12 sekund, a jego prędkość maksymalna wynosi 130km/h.

Komentarze

Dodaj komentarz