Mandaty za nieprawidłowe światła drogowe, Genesis GV70 i inne. Aktualności samochodowe dnia

Policja drogowa zaczyna nakładać mandaty za nieprawidłowe oświetlenie

Foto: Konstantin Kokoshkin / Global Look Press

Inspekcja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczęła akcję mającą na celu wykrycie nielegalnych przeróbek w samochodach. W szczególności mowa tu o obniżeniu prześwitu, zmianach w systemie nagłośnienia i zmodyfikowanych reflektorach. Zgodnie z prawem, wszystkie modyfikacje pojazdu muszą być certyfikowane przez specjalne laboratoria, które wydają certyfikat dopiero po przeprowadzeniu testu terenowego. Dokument nie zostanie wydany, dopóki nie zostanie zweryfikowane, że modyfikacje pojazdu nie stanowią zagrożenia dla innych użytkowników dróg.

Foto: Konstantin Kokoshkin / Global Look Press

Po złapaniu przestępców, zostaną oni ukarani grzywną i dostaną czas na wyeliminowanie nielegalnego tuningu. Jeśli tego nie zrobisz, Twój samochód może zostać wyrejestrowany. Na przykład w Woroneżu inspektorzy przeprowadzili masowe kontrole w zatłoczonych miejscach i znaleźli kilka samochodów ze zmodyfikowanymi światłami. "Kierowca krajowego samochodu osobowego został zawiedziony przez tzw. "anielskie oczy", czyli dwa świecące okręgi, które są zamontowane wewnątrz reflektorów. Zmiany dają jaśniejsze jakościowo światło, które jest widoczne z daleka, ale zgodnie z obowiązującymi przepisami do oświetlania samochodów na drodze mogą być używane tylko białe pierścienie - podała policja drogowa.

Skoda wprowadzi na rynek nowego sedana o nazwie Slavia

Skoda opracowuje nowego taniego sedana, który będzie nosił nazwę Slavia. Produkcja tego modelu, przeznaczonego głównie na rynek indyjski, rozpocznie się na początku 2022 roku. Slavia zostanie zbudowana na platformie MQB A0 IN, która napędza kompaktowego crossovera Kushaq, który wszedł do sprzedaży w Indiach w czerwcu tego roku. Nowy sedan będzie miał 4,480 milimetrów długości. Tym samym samochód przewyższy pod względem wymiarów model Rapid (4,413 milimetrów).

Zdjęcie: Skoda

Linia silników Slavia będzie zawierać 1,0-litrowy trzycylindrowy silnik benzynowy TSI oceniono na 115 KM, skojarzony z sześciobiegową manualną lub sześciozakresową "automatyczną". Model ten będzie również oferowany z 1,5-litrowym silnikiem czterocylindrowym o mocy 150 KM. Taki silnik będzie mógł pracować tylko z zrobotyzowaną skrzynią biegów.

Genesis podał rosyjską cenę na nowego crossovera GV70

Genesis (premium sub-brand Hyundai) nazwał rosyjską cenę nowego modelu GV70, który stał się drugim crossover produkcji młodej marki Korei Południowej (po flagowym GV80). Ceny nowości, która będzie konkurować z Audi Q5, BMW X3 i Mercedes-Benz GLC wahają się od 4.150.000 rubli do 6.150.000 rubli. Podstawowym silnikiem dla Genesis GV70 jest 2,2-litrowy turbodiesel o mocy 199 KM. Dalej w gamie znajduje się 2,0 litrowa benzynowa "turbo czwórka", która została specjalnie zdeformowana dla Rosji z 304 do 249 koni mechanicznych. Na szczycie gamy znajduje się 3,5-litrowa doładowana jednostka V6 produkująca 379 KM. Wszystkie silniki współpracują z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła.

Zdjęcie: Genesis

Genesis GV70 będzie dostępny w pięciu wersjach wyposażenia. Podstawowa wersja Elegance wyposażona jest w 10 poduszek powietrznych, wspomaganie ruszania pod górę, czujnik świateł, bezkluczykowe wejście, dwustrefową klimatyzację, podgrzewane przednie fotele, fotel kierowcy z elektryczną regulacją w ośmiu kierunkach. Ponadto, crossover wyposażony jest w kamerę cofania, a także system multimedialny z 14,5-calowym wyświetlaczem, Apple CarPlay i Android Auto. Najwyższe wersje będą wyposażone w szereg zaawansowanych systemów wspomagających, w tym adaptacyjny tempomat z funkcją uczenia maszynowego, który potrafi dostosować się do stylu jazdy kierowcy.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz