Aston Martin wprowadza na rynek bezdachowy hipersamochód o mocy 1150 KM

Aston Martin zaprezentował wersję open-top hybrydowego hipersamochodu Valkyrie o nazwie Spider. Brytyjczycy ogłosili, że nowość stała się najszybszym samochodem z otwartym nadwoziem w historii marki.

Aston Martin Spider otrzymał ultralekki zdejmowany top wykonany z materiałów kompozytowych, którego masa jest "absolutnie minimalna". Element ten jest mocowany do konstrukcji głównej za pomocą specjalnych składanych przezroczystych płyt poliwęglanowych.

Główną różnicą między roadsterem a coupe były "drzwi nożycowe", które zastąpiły drzwi typu gull-wing, ponieważ projekt nie pozwalał na taki układ.

Jednostka napędowa pozostaje bez zmian. Aston Martin Valkyrie Spider jest wyposażony w 6,5-litrowy silnik V12 Cosworth, który jest w stanie rozpędzić się do 11 200 obr/min, rozwijając 1000 KM i 740 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu jest to najmocniejszy dostępny produkcyjny silnik atmosferyczny. Jednostka ta współpracuje z silnikiem elektrycznym o mocy 160 KM zasilanym z akumulatora. Łączna moc jednostki benzynowo-elektrycznej wynosi 1150 KM.

Wiadomości na 30 lipca Crossover DBX pomógł Astonowi Martinowi potroić sprzedaż Wiadomości 28 czerwca Aston Martin zaprezentował nowy hipersamochód o mocy 1000 koni mechanicznych

Prędkość maksymalna Aston Martin Valkyrie Spider z otwartym dachem wynosiła 330 km/h, podczas gdy samochód z zamontowanym dachem może osiągnąć 350 km/h dzięki zaletom aerodynamicznym. Czas przyspieszenia do "setki" nie jest jeszcze określony.

Powstanie tylko 85 egzemplarzy Astona Martina Valkyrie Spider, zarówno z napędem na prawą, jak i lewą stronę. Ceny nie zostały ogłoszone, ale wiadomo, że coupe będzie kosztować 3,2 mln dolarów.

Komentarze

Dodaj komentarz