Kia w pełni zaprezentowała nowy model Sportage

Kia ujawniła dane techniczne crossovera Sportage piątej generacji. Nowość otrzymała 1,6-litrowy silnik TGDI o mocy 180 koni mechanicznych. Jednostka współpracuje z sześciostopniową manualną skrzynią biegów lub siedmiostopniowym "robotem".

W gamie silników pojawił się również 2,0-litrowy silnik wysokoprężny o mocy 183 KM. Silnik ten jest sparowany z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. Ponadto, firma powiedziała, że samochód otrzyma kilka wersji hybrydowych. Jednak szczegóły dotyczące tych modyfikacji Koreańczycy obiecują ujawnić później.

Nowa Kia Sportage posiada przednie zawieszenie typu McPherson oraz czterodźwigniowe zawieszenie tylne. Po raz pierwszy model ten posiada funkcję Terrain Mode, która pozwala kierowcy na zastosowanie optymalnych trybów pracy silnika, układu kierowniczego, skrzyni biegów i innych układów do jazdy po różnych nawierzchniach.

Sportage jest wyposażony w zaawansowane systemy wspomagające kierowcę. Wśród nich: zaawansowany tempomat, system monitorowania martwego pola, funkcja wspomagania parkowania, a także system awaryjnego hamowania, który potrafi rozpoznawać samochody, pieszych i rowerzystów. Crossover będzie oferowany z dwoma wariantami rozstawu osi (wersja standardowa i przedłużona). Kia Sportage będzie dostępna zarówno z napędem na przednią oś, jak i na wszystkie koła.

Wygląd zewnętrzny samochodu nie jest już tajemnicą. Kia pokazała, jak będzie wyglądał nowy Sportage na początku czerwca tego roku. Stylistyka auta przypomina samochód elektryczny EV6 oraz nowe Sorento. Tak więc, samochód otrzymał przednią optykę z misterną grafiką, diodowe światła do jazdy dziennej w kształcie bumerangu, nowe reflektory i zmodyfikowaną osłonę chłodnicy.

Jeśli chodzi o wnętrze, nowy Sportage otrzymał cyfrową deskę rozdzielczą i ogromny ekran multimedialny, które zostały połączone w jedną całość - w stylu Sorento nowej generacji. Tradycyjny wybierak skrzyni biegów zastąpiono obrotowym "spryskiwaczem" odpowiedzialnym za przełączanie trybów pracy skrzyni.

Wiadomości od 1 lipca Kia ogłasza warunki sprzedaży nowego Sportage w Rosji Wiadomości 25 czerwca Specyfikacja techniczna nowej Kia Sportage została ujawniona

Dokładna data rozpoczęcia sprzedaży nowej pozycji nie jest jeszcze znana. Koreańczycy obiecują, że do końca bieżącego roku rozpoczną przyjmowanie zamówień na crossovera na całym świecie. Jednak w Rosji samochód pojawi się dopiero w pierwszej połowie 2022 roku.

Obecna Kia Sportage jest oferowana w Rosji z silnikami benzynowymi o pojemności roboczej 2,0 i 2,4 litra, rozwijającymi odpowiednio 150 i 184 KM. Podstawowy silnik jest w stanie pracować z manualną skrzynią biegów lub z "automatem", a mocniejszy silnik może być połączony tylko z automatyczną skrzynią biegów.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz