Haval's Joyful Lion crossover będzie miał swoją premierę w Rosji

Chińska marka Haval oficjalnie potwierdziła pojawienie się na rosyjskim rynku nowego kompaktowego crossovera o nazwie Jolion. Model ten będzie produkowany w przedsiębiorstwie w Parku Przemysłowym Uzlovaya w obwodzie tulskim.

Po raz pierwszy o nowym samochodzie marki Haval dla Rosji stało się głośno na początku tego roku, kiedy Chińczycy opatentowali wygląd crossovera. W Chinach model ten sprzedawany jest pod nazwą First Love (Pierwsza Miłość), jednak na rynek krajowy wybrano nazwę Jolion, utworzoną od angielskich słów joy ("radość") i lion ("lew").

Podstawą crossovera jest nowa platforma modułowa L.E.M.O.N., która według firmy charakteryzuje się zmniejszoną masą, zapewniając lepsze osiągi dynamiczne, oszczędność paliwa i wysoki poziom komfortu. Haval Jolion ma długość 4,472 milimetrów i rozstaw osi 2,700 milimetrów.

Wiadomości na 25 lutego Znamy nazwę nowego crossovera Haval dla Rosji Wiadomości 22 marca Odświeżony crossover Haval H9 zaczął trafiać do rosyjskich dealerów

Crossover będzie oferowany z 1,5-litrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym rozwijającym 143 KM i 210 Nm momentu obrotowego. Silnik może współpracować z sześciobiegową skrzynią manualną lub siedmiostopniowym "robotem" z dwoma sprzęgłami.

Obecnie w rosyjskich zakładach Haval w obwodzie tulskim produkowane są samochody terenowe H5 i H9, a także crossover F7 i jego wersja coupe F7x. W ciągu najbliższych trzech lat Haval zamierza wprowadzić na rynek rosyjski pięć nowych modeli. Według wstępnych doniesień, oprócz Joliona, może to być nowy SUV H6, a także samochody submarki premium WEY.

Komentarze

Dodaj komentarz