Wnętrze nowego Mercedesa-AMG SL zostało zaprezentowane

Mercedes-AMG opublikował serię zdjęć nowego kabrioletu SL. Sądząc po zdjęciach, samochód otrzyma cztery fotele i wyświetlacz dotykowy, który jest samoregulujący się dla kierowcy. Dzieje się tak, aby ekran nie "oślepiał" podczas jazdy z opuszczonym dachem.

Samochód wyposażony jest także w cyfrową deskę rozdzielczą, system multimedialny MBUX, nietypowe deflektory wentylacji w kształcie turbiny oraz metalowe kratki głośników systemu audio w drzwiach. Wnętrze kabrioletu wykończone jest skórą Nappa.

Dach SL-a jest teraz raczej miękki niż sztywny. Ponadto, po raz pierwszy w historii model ten będzie oferowany z napędem na wszystkie koła - choć nie wiadomo jeszcze, czy domyślnie, czy jako opcja.

Gama silników tego modelu jest jeszcze trzymana w tajemnicy. Jak podaje Capsors, bazowym silnikiem będzie 3,0-litrowe turbo o mocy około 400 koni mechanicznych, a najnowsza modyfikacja hybrydowa o indeksie 73e (pojemność takiej modyfikacji wyniesie około 800 koni mechanicznych) zwieńczy linię produkcyjną.

Nowości 22 czerwca Klasa S z napędem akumulatorowym: pierwsze wrażenia z jazdy Mercedes-Benz EQS Opinia biznesowa 4 czerwca Szef Mercedes-Benz w Rosji: "Będziemy działać jako marka luksusowa".

Nowy model będzie zbudowany na aluminiowej platformie MSA. Samochód sportowy AMG GT korzysta już z tego podwozia. Niemiecki koncern obiecuje, że samochód będzie stanowił "idealny kompromis między dynamiką jazdy a komfortem".

Ceny roadstera zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Jednym z rywali tego samochodu jest Porsche 911 Cabriolet.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz