Władze Moskwy odradzają kierowcom jazdę w centrum

Władze Moskwy zalecają kierowcom powstrzymanie się od jazdy w centrum miasta w czwartek, 18 czerwca, z powodu kolejnej próby Parady Zwycięstwa. Ruch będzie ograniczony od godziny 17:30, jak podaje Centrum Zarządzania Ruchem (TMC).

"Zalecamy wcześniejsze zapoznanie się ze szczegółowymi schematami ograniczeń na Zunifikowanym Portalu Transportowym i w miarę możliwości powstrzymanie się od podróżowania prywatnymi samochodami w centralnej części miasta w godzinach wieczornych" - zaznaczono w komunikacie.

Policja drogowa przypomniała, że w środę, 17 czerwca, z powodu ograniczeń na północnym zachodzie i w centrum Moskwy, całkowite zatłoczenie ruchu w stolicy osiągnęło 9 punktów na 10 możliwych.

Wiadomości 10 czerwca 2020 r. Dziewięciopunktowe korki powróciły do Moskwy Wiadomości 5 czerwca 2020 r. Władze Moskwy ostrzegły o możliwości powrotu korków ulicznych

Wcześniej władze Moskwy ostrzegały przed możliwością powrotu korków ulicznych po zniesieniu ograniczeń w ramach samozwańczego reżimu. Na przykład, na początku czerwca liczba samochodów na moskiewskich drogach wzrosła o 6% w ciągu jednego tygodnia do 2,65 mln pojazdów dziennie. Policja drogowa zauważyła, że wzrost liczby samochodów o kolejne pół miliona doprowadzi do powrotu regularnych korków 8.

  • Lato 2020: z jakimi problemami będą musieli zmierzyć się rosyjscy kierowcy
  • "Korki nie wrócą natychmiast". Co będzie się działo na drogach po COVID-19

Komentarze

Dodaj komentarz