VW wprowadza na rynek europejski nowego crossovera coupe na bazie Polo jeszcze przed końcem roku

Volkswagen wprowadzi na rynek europejski do końca 2021 roku nowego crossovera coupe Nivus, który wcześniej zadebiutował w Ameryce Południowej. Zostało to ogłoszone przez niemieckiego CEO Ralf Brandtstätter na corocznej konferencji, według Auto Express.

Według zapowiedzi top-managera, nowy model na rynek europejski zadebiutuje w drugiej połowie bieżącego roku, a sprzedaż powinna rozpocząć się na początku zimy. Jak już wcześniej informowaliśmy, crossover będzie montowany lokalnie w fabryce w hiszpańskiej Barcelonie.

Volkswagen Nivus dla Ameryki Południowej został zaprezentowany w Brazylii w maju 2020 roku. Coupe-crossover dzieli kluczowe elementy i jednostki z sedanem Virtus, który z kolei bazuje na Polo nowej generacji.

Wiadomości na 28 maja 2020 r. Volkswagen zaprezentował najmniejszego crossovera coupe bazującego na Polo Wiadomości 16 czerwca 2020 r. Volkswagen rozpoczął seryjną produkcję nowego crossovera coupe na bazie Polo

Crossover zbudowany jest na uproszczonej platformie modułowej MQB-A0 z rozpórkami McPhersona z przodu i półzależnym zawieszeniem z tyłu. W Ameryce Południowej Volkswagen Nivus jest oferowany wyłącznie z turbodoładowanym silnikiem trzycylindrowym o pojemności 1,0 litra.

Na benzynie rozwija moc 116 KM, a na etanolu wzrośnie ona do 128 KM. Silnik współpracuje z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Nie jest wykluczone, że w Europie linia silników będzie obejmować mocniejszą 1,5-litrową "turbo czwórkę" produkującą 150 KM.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz