Najbardziej przystępna cenowo Skoda Karoq dostanie automat w Rosji

Skoda rozpoczęła w Rosji przyjmowanie zamówień na crossovera Karoq z nowymi skrzyniami biegów. Tak więc, będzie można kupić Parkett z podstawowym 1,6 litra pojemności silnika atmosferycznego 110 KM i sześciobiegową "automatyczną skrzynią biegów". Wcześniej jednostka ta współpracowała tylko z pięciobiegową skrzynią manualną. Ceny nowej modyfikacji będą zaczynać się od 1 640 000 rubli. Produkcja tej wersji rozpocznie się pod koniec lata bieżącego roku.

Zdjęcie: Skoda

Zmiany dotknęły również najdroższego Karoqa z napędem na wszystkie koła, wyposażonego w 150-konną turbodoładowaną czwórkę. Dla tej jednostki dostępny jest teraz siedmiobiegowy robot preselekcyjny. Przyspieszenie do setki zajmuje takiemu crossoverowi 8,9 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 192 km/h. Ceny za samochód zaczynają się od 1 793 000 rubli. Wersja tego crossovera z napędem na przednie koła jest nadal oferowana z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów.

Według danych Stowarzyszenia Europejskich Przedsiębiorstw (AEB), w pierwszej połowie bieżącego roku Karoq stał się drugim najpopularniejszym modelem Skody w Rosji. Przez pół roku Czesi zdołali sprzedać na naszym rynku 2 426 sztuk tych crossoverów. Rok wcześniej Rosjanie kupili 1 737 sztuk Karoqa. Najpopularniejszym samochodem marki na naszym rynku w 2021 roku był Rapid.

Wiadomości od 29 czerwca Skoda rozpoczyna sprzedaż swojego najbardziej przystępnego cenowo crossovera Jazdy próbne 25 maja Skoda Karoq 4x4 jazda próbna: co jest z nią nie tak?

Wcześniej w Rosji rozpoczęliśmy sprzedaż nowego crossovera Volkswagena o nazwie Taos, który zbudowany jest na tej samej platformie co Karoq. Samochód ten jest o krok niżej od Tiguana w hierarchii modelowej niemieckiej marki. Hyundai Creta, Kia Seltos, Nissan Qashqai, Renault Kaptur, Mazda CX-30 i Skoda Karoq to jedni z konkurentów tej nowości.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz