Peugeot prezentuje nowy 308 SW kombi

Peugeot zaprezentował nowy model 308 SW wagon. Sprzedaż w Europie rozpocznie się nie wcześniej niż w 2022 roku, donosi Motor1. Będzie on montowany w fabryce w Miluzie we Francji. Ceny wagonu zostaną ujawnione w późniejszym terminie.

Wagon będzie bazował na Peugeot 308 hatchback. Samochód wykorzystuje architekturę EMP2, podobnie jak nowy Opel Astra. Kombi otrzyma nowe logo, które zadebiutowało na hatchbacku o tej samej nazwie. Logo ma kształt trójkątnej tarczy z wizerunkiem głowy lwa i napisem "Peugeot" na szczycie. Firma zaznaczyła, że nowe logo symbolizuje przejście marki na kolejny poziom.

W porównaniu z poprzednikiem kombi nieznacznie powiększyło swoje rozmiary. Peugeot 308 SW otrzymał grill z nowym wzorem, reflektory LED ze światłami do jazdy dziennej stylizowanymi na "kły lwa", panoramiczny dach i inne światła. Pojemność bagażnika wynosi 608 litrów.

Peugeot 308 SW

Kabina wyposażona jest w dwuramienną kierownicę, cyfrową deskę rozdzielczą, system nawigacji TomTom, bezprzewodowe ładowanie smartfona oraz 10-calowy wyświetlacz multimedialny. Do dyspozycji kierowcy jest opcjonalny system elektroniczny Drive Assist 2.0. Obejmuje on adaptacyjny tempomat, system utrzymywania pasa ruchu, adaptację prędkości na zakrętach oraz funkcję półautomatycznej zmiany pasa ruchu podczas wyprzedzania. Kierowca może również korzystać z systemu monitorowania martwego pola, kamery cofania i systemu wspomagania parkowania.

Wiadomości na 18 marca Peugeot prezentuje pierwszy samochód z nowym logo Wiadomości 28 maja Peugeot opatentował w Rosji pickup Landtrek.

Linia silników obejmuje jednostki benzynowe o pojemności 1,2 litra z trzema cylindrami i mocy 110 i 130 koni mechanicznych. Ponadto, klientom oferowana będzie wysokoprężna "czwórka" o pojemności 1,5 litra. Pojemność tego silnika jest 130 KM. Poza tym, samochód otrzymał dwie modyfikacje hybrydowe o łącznej mocy 180 i 225 koni mechanicznych.

Autonews.ru można teraz czytać w Telegramie.

Wnętrze Peugeot 308 SW Peugeot 308 SW wnętrze Peugeot 308 SW Saloon Peugeot 308 SW Peugeot 308 SW Peugeot 308 SW

Komentarze

Dodaj komentarz