Nowy Hyundai Tucson ma dłuższą wersję z silnikiem o mocy 200 KM

Hyundai zaprezentował przedłużoną wersję crossovera Tucson czwartej generacji, zaprojektowaną specjalnie na rynek chiński. Modyfikacja ta różni się nieznacznie od modelu sprzedawanego na innych rynkach.

Pod względem wymiarów model ten okazał się identyczny z wariantem oferowanym w USA i Korei Południowej. Długość chińskiego Hyundai Tucson L wynosi 4 670 mm, a rozstaw osi 2755 mm, czyli 170 mm i 75 mm więcej niż w wersji europejskiej, odpowiednio.

Zewnętrznie samochód dla ChRL nie różni się od globalnego crossovera, ale wnętrze Tucsona L jest zupełnie inne. Poziomy, 10,25-calowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego oraz dotykowy ekran klimatyzacji zostały zastąpione powiększonym, pionowym wyświetlaczem o przekątnej 10,4 cala. System multimedialny działa w oparciu o firmware Baidu 3.0, który zapewnia szeroki dostęp do lokalnych usług online.

Inną istotną różnicą jest silnik, który nie jest dostępny dla nowego Hyundai Tucson w innych krajach. Mowa o 1,5-litrowej turbosprężarce o mocy 200 KM i momencie obrotowym 253 Nm. Jest to najmocniejsza jednostka benzynowa oferowana w tym modelu - mocniejsze mogą być tylko hybrydy.

Wiadomości od 27 stycznia Hyundai przedstawia sportową wersję crossovera Tucson Wiadomości 21 września 2020 r. Hyundai wprowadzi crossovera Tucson nowej generacji do Rosji w 2021 roku

Silnik połączony jest z siedmiobiegową, dwusprzęgłową, zrobotyzowaną skrzynią biegów. W momencie wprowadzenia na rynek, Hyundai Tucson L będzie dostępny tylko z napędem na przednie koła, ale wariant z napędem na cztery koła będzie dostępny w późniejszym terminie.

W Chinach ceny dla Hyundai Tucson L będzie się wahać od 160 do 200 tysięcy juanów, co jest równoważne 1,8-2,3 mln rubli w obecnym kursie wymiany. W Rosji w tej chwili nadal sprzedaje się Tucson trzeciej generacji, ale nowy crossover powinien trafić na krajowy rynek jeszcze przed końcem tego roku.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz