Hyundai wprowadza siedmiomiejscową wersję crossovera Creta

Hyundai zaprezentował siedmiomiejscową modyfikację crossovera Creta drugiej generacji o nazwie Alcazar. Sprzedaż nowego modelu, opracowanego specjalnie na rynek indyjski, rozpocznie się do końca bieżącego roku.

Zdjęcie: Hyundai

Alcazar bazuje na tej samej platformie co Creta, ale kluczową różnicą jest rozstaw osi, który został zwiększony o 150 mm i wynosi teraz 2,760 mm. Alcazar dzieli wszystkie główne elementy nadwozia ze standardowym crossoverem, ale jednocześnie nowość ta posiada szereg istotnych różnic zewnętrznych.

Dotyczy to znacznie zwiększonego zwisu tylnego i szyb bocznych w tylnej części samochodu, zmodyfikowanej osłony chłodnicy o innym wzorze, felg o innym wzorze i tylnych świateł.

Nie opublikowano jeszcze zdjęć kabiny crossovera, ale według szkiców projektowych Hyundai Alcazar będzie oferowany w standardowej wersji siedmiomiejscowej, jak również z kabiną z sześcioma miejscami. Na jednym ze zdjęć widać właśnie taki wariant, w którym drugi rząd ma oddzielne siedzenia z podłokietnikiem pomiędzy nimi.

Dostępne wyposażenie będzie obejmować wirtualną deskę rozdzielczą, 10,25-calowy dotykowy wyświetlacz multimedialny z obsługą Apple CarPlay i Android Auto, automatyczną klimatyzację, bezprzewodowe ładowanie smartfonów oraz panoramiczny szyberdach.

Wiadomości na 5 kwietnia Hyundai ujawnia siedmiomiejscową wersję modelu Creta na wideo Wiadomości 23 marca Hyundai ujawnił pierwsze zdjęcia trzyrzędowej wersji modelu Creta

Jeśli chodzi o nazwę Alcazar, model zostanie nazwany na cześć średniowiecznych pałaców Hiszpanii i Portugalii, które zostały zbudowane za czasów panowania Arabów.

Hyundai Alcazar będzie oferowany ze zmodernizowanym 2,0-litrowym atmosferycznym silnikiem benzynowym, który rozwija 159 KM i 192 Nm momentu obrotowego. Firma obiecuje, że taki crossover będzie w stanie rozpędzić się z miejsca do "setki" w mniej niż 10 sekund. Alternatywnie, dostępny będzie 1,5-litrowy, 115-konny (250 Nm) silnik wysokoprężny, który został specjalnie przekonfigurowany dla cięższego niż standardowy modelu Creta. Obie jednostki mogą współpracować z sześciobiegową manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

Ceny nowego crossovera zostaną ogłoszone bliżej rozpoczęcia sprzedaży. Hyundai Alcazar nie został jeszcze zgłoszony jako dostępny poza Indiami.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz